Дендропарк Софіївка
Місто Умань, Черкаська область
Перлиною Черкаській області без перебільшення можна назвати Софіївський парк, розташований на берегах річки Кам'янка. Мальовничий куточок був створений за бажанням польського магната Станіслава Потоцького у 1796 році. Таким чином, він хотів висловити свою любов дружині Софії. На сьогоднішній день парк має розмаїття незвичайних рослин, гранітних скульптур і оригінальних ландшафтних рішень.
Дендропарк Олександрія
Місто Біла Церква, Київська область
Найстаріший дендропарк Європи, заснований у 1788 році, налічує більше п'яти тисяч 200-літніх сосен і безліч унікальних і дуже рідкісний рослин. На території знаходяться водоспади, фонтани та інші химерні архітектурні споруди, які разом створюють дивовижний парковий ансамбль.
Тростянецький дендропарк
с. Тростянець, Чернігівська область
Вражаючий куточок садово-паркового мистецтва заснований у 1833 році, а його проект розробляли відомі майстри ландшафтного дизайну брати Євстігнєєви. У парку найбільше приваблює його багата флора, яка представлена величезною кількістю хвойних і листяних рослин, а також садово-декоративні форми чагарників.
Ландшафтний парк Буки
Село Буки, Київська область
Один з найкрасивіших ландшафтних парків України був заснований у 1996 році підприємцем Іваном Сусловим. Парк складається з двох частин: храмового комплексу з фонтаном і ландшафтної місцевості, прикрашеної безліччю оригінальних скульптур. Також, на території розташований невеликий звіринець з ведмедями, оленями та іншими тваринами.
Клесовський дендропарк
Смт Клесів, Рівненська область
Дивовижний дендропарк з 1978 року і протягом 19 років створював талановитий ландшафтний дизайнер Олексій Ворон. Для свого масштабного проекту він зібрав рідкісні рослини зі всієї України і ближнього зарубіжжя. Не обійшлося і без зелених скульптур, тому гості можуть помилуватися Олімпійської чашею, Свічкою Діви Марії, а також великим гербом України.
Краснокутський дендропарк
Смт Краснокутськ, Харківська область
Один з найкрасивіших парків країни у 1793 році заклав біолог Іван Каразін, брат засновника Харківського університету. У пошуках унікальних рослин учений об'їздив Америку і Європу, тому завдяки йому на території не тільки парку, але й України з'явилися такі дерева, як червоний та канадський клен, дерен, обліпиха і платан. Крім прогулянок затемненими алеями, гості можуть відпочити на озерах і загадати бажання у багаторічнії гінкго білоби.
Парк Шенборна
Урочище Воєводино, Закарпатська область
Одне з найпопулярніших місць Закарпаття відновлено силами істориків, мистецтвознавців і скульпторів. У парку гості можуть відчути дух Австро-Угорської культури. У самому серці гостей парку чекають сім унікальних ліхтарів, що символізують дні тижня і 12 містків, що позначають знаки зодіаку. Крім того, можна побачити кельтський сад, календар друїдів і безліч інших визначних пам'яток.
Джерело:nv.ua