Перше місце в десятці по праву належить острові Хортиця! Він найбільший острів на Дніпрі, унікальний природний й історичний комплекс, розташований недалеко від Запоріжжя. Його довжина становить 12,5 км, ширина 2,5 км. У 2007 році був обраний одним з «Семи чудес України». У північній частині острова знаходиться музей Запорізького козацтва. Музей історії запорізького козацтва на острові відкрито 1983 року. Сьогодні під склепіннями Музею зібрано понад 30 000 предметів, які охоплюють історичний період від палеоліту до ХІХ століття поточної ери.
Діють експозиції, присвячені найдавнішим часам, періоду Київської Русі, козацької епохи, новітньої історії запорізького краю, а також 4 діорами: “Битва київського князя Святослава”, “Військова рада на Січі”, “Звільнення м. Запоріжжя 14 жовтня 1943”. У південно-східній частині острова, в районі плавнів, розташований фольклорно-етнографічний кінний театр “Запорізькі козаки”, що дбайливо зберігає стародавні козацькі традиції.
Хортиця – надзвичайно красивий і мальовничий острів. З обох боків омивається широким і могутнім Дніпром, обнесений високими кам’яними скелями, піщаними берегами, вкритий зеленим лісом і прикрашений різнобарвними квітами. На острові зустрічаються різноманітні природні зони: різнотравно-ковилові степи, дубові та хвойні ліси, заплавні луки.
Первомайський
Острів Первомайський (стара назва Батарейний) — штучний острів на Чорному морі при вході у Дніпровсько-Бузький лиман. Насипаний між Кінбурнською косою і Очаківським мисом, слугував блок-фортом і перекривав шлях в Дніпро-Бузький лиман. Перша назва — острів Миколаївської Приморської батареї на Очаківському (в деяких документах Кінбурнському) рейді Дніпровсько-Бузького лиману, або коротко — острів Батарейний.
За однією з версій, ідея насипати в гирлі Дніпро-Бузького лиману острів-батарею належала генералісимусу Олесандру Суворову та російській імператриці Катерині II. На острові також є унікальний пам’ятник екіпажу броненосця «Потьомкін» з елементами фок-щогли легендарного броненосця а також пам’ятник артилеристам 7-ї, 15-ї, 22-ї, 84-ї і 85-ї батарей Очаківського укріпсектору (1941—1945 рр.).
Зміїний
Розташований приблизно в 35 кілометрах на схід від узбережжя на широті дельти Дунаю. У острова хрестоподібна форма, площа становить 20,5 гектарів, а відстань між крайніми точками – 615 і 560 метрів. Найближчий населений пункт на узбережжі – румунське місто Суліна. Найближчий населений пункт України – місто Вилкове.
Березань
Він лежить на прибережній мілині, що відходить від мису Аджіяск і зхідного берега Березанського лиману, в 4,1 кілометра на схід від мису і в 12,8 кілометра на захід від Очакова. Північну і східну частини острова омивають води Бугу і Дніпра, західна і південна – Чорним морем. Острів є абсолютно безлюдним, більше того, на ньому немає ні дерев, ні кущів.
Острів Закоханих
Територія острова не перевищує семи гектарів. “Острів закоханих” знаменитий своїми вечірніми заходами на Світязі. Стоїш на березі, навколо ліс, озеро, острів і яскраво-червоне світило. Не зможеш відірвати погляд, коли захід повільно спускається прямо в безодню, забарвлюючи в червоно-сині тони небо і озеро. Видовище рідкісної і вражаючої краси. Відпочинок на острові принесе незабутні враження і залишиться у вашій пам’яті.
Джарилгач
Це найбільший безлюдний острів Європи. Знаходиться у Каркінітській затоці Чорного моря, відділений від узбережжя Херсонщини Джарилгацькою затокою. Острів має видовжену форму (із заходу на схід), із заходу продовжується довгою косою, що з’єднує острів з берегом. Косу острова від суходолу відділяє вузька протока, котра інколи пересихає, формально перетворюючи острів на півострів. Цей острів – унікальна заповідна територія в Чорному морі, фауна і флора якого настільки цінна, що більшість видів занесені в Червону книгу. Нескінченний піщаний берег – ідеальний плацдарм для виходу у відкрите море.
Бірючий
Відноситься до Херсонської області України, хоча прямого зв’язку по суші з основною територією області не має – їх розділяє Утлюкський лиман. Довжина коси приблизно 20 км (11 морських миль), найбільша ширина 5 км. На території коси створений Азово-Сиваський національний природний парк (колишній Азово-Сиваський заповідник).
Томаківка
Томаківка, Томаківський, Городище, Буцький — назва острова на Дніпрі на території сучасного м. Марганця в південно-західній його частині, за 66 км вниз по течії від острова Хортиця. Острів є другим за величиною дніпровим островом після Хортиці. На Томаківці, ймовірно, з 40-х рр. 16 ст. до 1593 р. перебував Кіш Запорізької Січі. Сад на горі острова Томаківка — місце першої Запорізької Січі.
Любичів
Це — найбільший в Україні (площа понад 4500 га) річковий острів, розташований на межі Броварського та Вишгородського районів Київської і Козелецького району Чернігівської областей. Омивається водами Десни та її протоки Любича. Попри цілковиту відповідність критеріям острова (зусебіч оточений водою), донедавна географами ним не вважався. Цим пояснюється його відносна невідомість широкому загалу. Вочевидь, Любичів ще в давнину слугував природнім сховищем від ворожих нападів для місцевого населення. У новітні часи, під час «зачистки території» відступаючими німецькими військами восени 1943 р., сюди тікали мешканці охоплених полум’ям довколишніх сіл.
Труханів острів
Труханів Острів – острів на Дніпрі, розташований навпроти історичного центру міста Києва між головним руслом і рукавом Дніпра з Десною. Площа Труханового острова складає близько 450 га, він сполучений з правим берегом Дніпра пішохідним мостом. Вважається, що назва Труханового острова походить від імені половецького хана Тугорхана, оскільки наприкінці XI століття на ньому знаходилася резиденція його дочки – дружини київського князя Святополка.
За часів Київської Русі на Трухановому острові існувало також поселення Ольжиши, що належало княгині Ользі. Сьогодні на ньому розташовані великі пляжі (у тому числі Центральний, Довбичка), Чорторий, водні станції, спортивні споруди, ресторани, будинки відпочинку і багато зелених насаджень. У північній частині острова знаходиться Парк Дружби Народів і заповідник Бобровня.
Джерело:ТУТКА