Дізнайтеся про найбільш токсичні побутові товари і прийміть заходи для обмеження їх використання.
1. Освіжувачі повітря
Освіжувачі повітря повні токсичних штучних ароматів і хімічних речовин, таких як гліколеві ефіри, які можуть стати причиною проблем з диханням і важкої алергічної реакції. Більш безпечний варіант освіжити повітря в будинку — використання дифузора для ефірних масел. Повністю неможливо уникнути токсичного впливу, але обмежити цілком можливо.
2. Антиперспіранти
Антиперспіранти містять інгредієнти для блокування потовиділення, один з яких — алюміній. Були підняті питання про те, чи може алюміній в антиперспіранті сприяти розвитку раку молочної залози. Дослідження непереконливі. Управління з контролю за продуктами і ліками вимагають наявність застережливої етикетки на всіх антиперспірантах.
3. Засоби
Деякі з чистячих засобів, які ви використовуєте щодня, містять шкідливі хімічні речовини, такі як поверхнево-активні речовини (ПАР) і фталати. ПАР є надзвичайно активними хімічними сполуками. Їх вплив на людину не вивчено до кінця, але науково доведено, що вони здатні проникати в організм і накопичуватися на клітинних мембранах.
4. Косметика
В середньому жінка використовує 6-12 косметичних засобів в день. Більшість з них містять токсичні хімічні речовини, які потенційно небезпечні. Краще вибирати косметику без синтетичних ароматизаторів, засновану на мінеральних маслах. Купівля органічних продуктів зменшить вплив токсинів.
5. Кондиціонер для білизни
Кондиціонери для білизни містять солі амонію, які вважаються потенційно токсичними. Вони можуть викликати головний біль, респіраторні захворювання і подразнення шкіри.
6. Антипригарний посуд
Антипригарний посуд заощаджує час, витрачений на миття, але це дорого коштує. При високих температурах політетрафторетилен виділяє токсичний газ, який був пов’язаний з репродуктивними проблемами і іншими захворюваннями. Краще використовувати посуд з нержавіючої сталі.
7. Парфуми
У дослідженні, проведеному Агентством з охорони навколишнього середовища, було зазначено, що потенційно небезпечні хімічні речовини входять до складу парфумерії. Токсичні хімічні речовини, такі як камфора, бензальдегід, бензілацетат, етилацетат, ацетон, метиленхлорид при вдиханні, можуть викликати нудоту, запаморочення, сонливість, подразнення очей, горла, шкіри та легенів, викликають пошкодження нирок і головні болі.
8. Пластикові контейнери для харчових продуктів
Деякі пластикові контейнери виготовляються з хімічних речовин, таких як фталати, які впливають на ендокринну систему організму. Це стає причиною репродуктивних і неврологічних проблем. Розкол пластика призводить до вивільнення небезпечних хімічних речовин в їжу. По можливості використовуйте скляні контейнери.
9. Штори для душу
Фіранки для душу містять фталати, які використовуються для їх пом’якшення. Фталати пов’язані з виникненням проблем зі здоров’ям у дітей, погіршенням пам’яті і здатність до навчання.