Допомагають розігріваючі мазі і при переохолодженні для зняття хворобливих проявів. Основний метод впливу такої мазі – посилення припливу крові до хворого органу. За рахунок цього відбувається постачання тканин киснем, виведення токсичних речовин і зняття запалення.
Більшість розігріваючих мазей продається в аптеках без рецепту, а при любові наших співвітчизників до самолікування, неправильне і безконтрольне їх застосування може призвести до плачевних результатів. Щоб отримати позитивний ефект, необхідно знати, чим небезпечні розігріваючі мазі, і в яких випадках застосовувати їх не можна.
Протипоказання
1. Використання при наявності пошкоджених ділянок шкіри.
2. Використання при наявності алергічних реакцій. До складу мазі входять отрути, ефірні олії та інші, викликають алергію, компоненти.
3. Загострення запальних процесів у суглобах. Мазі застосовують тільки після зняття гострого запалення.
4. Вагітність та лактація. Застосування мазі відноситься до теплових процедур, а значить може викликати небажаний для жінки приплив крові і порушення її руху по тканинах і судинах. Крім того, деякі активні компоненти мазі здатні проникати через плаценту до плоду. Найнебезпечніший період – це III триместр.
5. Онкозахворювання.
6. Захворювання травної системи.
7. З обережністю використовуються мазі при цукровому діабеті, інфекціях, гепатитах і туберкульозі.
8. Дерматити, висип на шкірі, подразнення та свербіж.
Перед першим використанням будь-якої розігріваючої мазі потрібно провести тест. Для цього краплю засобу наносять на шкіру і через 15-20 хвилин оцінюють результат. Якщо немає алергічних реакцій, мазь можна використовувати для лікування.
Робимо правильно
Є кілька нюансів застосування розігріваючих мазей, що допомагають знизити ризики негативного впливу
При травмах використання мазей допускається тільки через кілька днів. Відразу після отримання травми тканини потрібно охолодити. Якщо скористатися розігріваючою маззю відразу після травми, велика ймовірність появи ускладнень. При цьому мазь наноситься на шкіру без втирання, їй потрібно дати самостійно вбратися.
Для профілактики травм, навпаки, мазь рекомендується втирати. Це допомагає при активних фізичних навантаженнях – тренуваннях, тривалій фізичній роботі. Перед застосуванням будь-якої мазі потрібно вивчити анотацію! Наносити розігріваючу мазь на шкіру потрібно невеликими порціями. Рекомендується використовувати не більше 0,5 см мазі на ділянку шкіри розміром з долоню дорослої людини.
Багато мазі починають діяти тільки через 20-30 хвилин після нанесення. Це потрібно враховувати при їх використанні. Не можна при відсутності ефекту протягом декількох хвилин повторювати процедуру та наносити ще одну порцію мазі – так дуже легко отримати опік.
Мазі заборонено наносити на внутрішню поверхню стегон, живіт і шию. Занадто ніжна шкіра в цих місцях також може отримати опік. Ні в якому разі не можна застосовувати мазь і для слизових оболонок.
Якщо виникла необхідність видалити надлишки мазі з шкіри, використовувати в цих цілях гарячу воду не варто! Змивання водою тільки посилить дію мазі і больові відчуття. Найкращий засіб – жирний крем, вазелін або звичайне рослинне масло.
Рекомендується наносити розігріваючу мазь не більше двох разів на день тонким шаром, а після курсу лікування робити тривалу перерву. І запам’ятайте – розігріваючі мазі, які навіть вільно продаються краще всього застосовувати за призначенням лікаря!
Джерело:ukrhealth