Чому укус кліща небезпечний для життя?

16 травня 2018 р. 11:00

Кліщі за зиму нагуляли шалений апетит, тож будьте уважні вирушаючи на відпочинок у ліс, на шашлики "на природу", бо лиш сонце пригріло, а ці паразити тут як тут.

І все б нічого, якби кліщі не переносили й не зберігали збудників небезпечних інфекційних хвороб – кліщового енцефаліту, туляремії, кліщових бореліозів і ряду інших.

Найбільш актуальним є хвороба Лайма – один з кліщових бореліозів. Ця хвороба, зважаючи на труднощі діагностики, взагалі у світі виявлена відносно недавно – в 1977 р. За цей час вдалось налагодити і лабораторну, і клінічну діагностику цього дуже непростого захворювання.

Справа в тому, що хвороба перебігає настільки різноманітно, маскуючись під грип, артрози, невралгії, міалгії та інші розлади, що лише покус кліща в недавньому минулому дозволяє запідозрити хворобу Лайма.

Є іще одна ознака - так звана кільцевидна еритема, тобто червоне кільце різного діаметру навколо місця покусу кліща – але воно буває не завжди, та ще й треба його побачити. Та це не все: іноді хвороба Лайма переходить в хронічну форму, і тоді хворий роками ходить по лікарях, приймаючи непотрібне лікування, а з часом можливий навіть перехід до інвалідності.

Отже, якщо вас вкусили кліщі, насамперед, слід звернутись до медиків. Та й видалення кліща – не така й проста справа, і найкраще це вдається саме медикам. А взагалі слід обачно поводитись “на природі’’. Треба пам’ятати, що кліщі гостинно очікують нас в першу чергу в кущах на рівні зросту до 2-3 метрів адже там найлегше вчепитись в “дорогого гостя’’.

По – друге, навіть на галявинах і в теплу пору краще відпочивати одягненим в легкий одяг, причому світлих тонів (береженого й Бог береже!). По – третє, цей одяг до того бажано обробити так званими репелентами, тобто речовинами, які відлякують комах, зокрема кліщів. Достатній їх вибір є в більшості аптек, строк дії обробки до 3-4 днів.

Джерело

Читайте також