Не залишайте без уваги навіть самі незначні симптоми розвивається перевтоми організму. Якщо у вас виявлено серйозне перевтома, не вважайте себе безнадійної жертвою «хвороби століття». Перевтома виліковне, рівновагу можна повернути. Для цього перш за все обстежте подумки самі себе, щоб переконатися в реальності симптомів вашого перевтоми пише джерело
гормони
Нервове або фізична перевтома може зробити шкідливий вплив на роботу залоз внутрішньої секреції, що виробляють гормони. Надмірне або недостатнє надходження в організм гормонів сприяє розвитку перевтоми.
Захворювання щитовидної залози, недостатня функція надниркових залоз теж є причинами, що викликають підвищену стомлюваність.
шум
Серед всіх зовнішніх чинників перевтоми шум, без сумніву, є найсерйознішим, тому що він загострює вплив несприятливих умов навколишнього середовища на організм людини. Якщо наша нервова система розхитана, ми болісно реагуємо на будь-які звуки, вони здаються нам замахом на нашу особистість. Постійні або сильні шуми сприяють розвитку перевтоми.
емоції
Страх, радість, здивування, досада, заздрість в тому випадку, коли вони проявляються з нормальною силою, легко переносяться організмом, який до них пристосовується. Якщо ж ці хвилювання проявляються з великою силою і через короткі проміжки часу, то організм кожен раз змушений пристосовуватися до умов навколишнього середовища і мобілізувати всі свої захисні засоби за рахунок перенапруження нервової системи.
розумова перевтома
Це стомлення властиво тим, хто виснажує свій мозок непосильною для нього роботою. Розумова перевтома рідко має своєю причиною виключно перенапруження, що розвивається в процесі роботи. Воно майже завжди пов'язане з властивостями особистості. Розумова перевтома розвивається на тлі тривожного стану, яке, всупереч поширеній думці, рідко є наслідком мук творчості.
Як перемогти втому?
Обов'язково снідайте. Пийте частіше і більше. Хочете спати - лягайте. Часто буває ситуація: ви втомилися, а заснути не можете. У таких випадках допоможуть заспокійливі засоби. Немає сил - пострибайте. Зазвичай, коли накочує втома, хочеться лягти і проспати цілу добу. Але, прокинувшись, ви відчуваєте себе таким же втомленим. Рішенням в цьому випадку може стати зовсім інша -Включає музику і танцюйте. Рецепт: щодня ходите пішки протягом півгодини, крім того, намагайтеся не користуватися ліфтом. Нехай радість увійде у ваше життя. Уникнути стресів неможливо, але постарайтеся виключити з життя тяжке спілкування, безглузду роботу і капризи людей. Скажіть «ні» всьому, що вас засмучує, і впустіть нарешті у ваше життя радість.
Рецепт: глибоке дихання - подумки рахуючи до 5, повільно і глибоко вдихніть через ніс, потім так само повільно видихніть через рот. Повторюйте протягом 2 хвилин. Таке глибоке, ритмічне дихання допомагає розслабитися і наситити організм киснем.