Як вилікувати хворе горло: дієві рецепти

16 квітня 2018 р. 22:56

Головними провокаторами болю в горлі є запалення і набряк слизової оболонки глотки, гортані або трахеї.

Слизова і мигдалики збільшуються у розмірах – і вам стає важко ковтати. А роздратування нервових рецепторів дає відчуття першіння і іншого дискомфорту. Схопилися за горло? Не поспішайте бігти за ліками. Біль в горлі – один з найчастіших проявів застуди. Цей симптом має широкий діапазон відчуттів – від невеликого першіння до сильного дискомфорту, яке ускладнює ковтання. У більшості випадків такі скарги є наслідком вірусної інфекції, що викликає запалення верхніх дихальних шляхів і не вимагають специфічного лікування.

Поки не існує засобів, які могли б успішно справлятися з вірусами, що викликають застуду (крім вірусу грипу). Наш організм сам відмінно справляється з цим завданням, виробляючи в процесі хвороби специфічні білки-антитіла, які ефективно знищують віруси.

З цієї причини не потрібно поспішати до лікаря в разі легкого перебігу хвороби. Фахівець не зможе вплинути на ваше одужання – організм все зробить сам, перемігши застуду протягом 3-10 днів (іноді окремі симптоми можуть спостерігатися до двох тижнів). Що стосується пропонованих на ринку численних імуномодуляторів і імуностимуляторів, то вони не довели своєї ефективності, а значить, не здатні прискорювати одужання, тому все лікування при застуді зводиться до усунення симптомів захворювання, щоб полегшити перебіг хвороби – наприклад до придушення болю в горлі.

При сильному дискомфорті, коли на тлі хвороби ваша працездатність помітно знижується, варто використовувати кошти з знеболюючим і протизапальним ефектом, такі як ацетамінофен (парацетамол, панадол), ібупрофен (нурофен) або аспірин (останній можна приймати з 18 років). Важливо також підтримувати достатню вологість повітря в приміщенні (не менше 50%), наприклад, за допомогою мийки повітря – пристрою, який здатний очищати і зволожувати повітряну масу, забезпечуючи її постійну циркуляцію, – або поклавши мокрий рушник на батарею, хоча в цьому випадку вам вдасться тільки зволожити повітря, але не очистити його. При поєднанні таких ознак: сильна біль в горлі, підвищення температури тіла (вище 38,2), збільшення лімфатичних вузлів при відсутності кашлю і нежиті.

У такому випадку високий ризик бактеріального (стрептококкового) ураження ротоглотки, тому лікар повинен прийняти рішення про призначення антибіотиків.

Джерело

Читайте також