Їжа, яку ми вживаємо щодня, не завжди містить необхідний спектр мінералів, вітамінів і білків, в основному це просто набір холестерину, вуглеводів і концентрованих жирів, і, як наслідок, наш організм страждає, як зовні, так і зсередини, через наших слабкостей до «вкусняшки». Якщо довгий час харчуватися неправильно, результат від вживання цієї смакоти не змусить себе чекати. Противний жир почне з'являтися на стегнах, животі, руках, ногах і т.д. Якщо жир на руках можна спробувати прикрити рукавами футболки або сорочки, зайві складочки на талії приховати тунікою або сукнею, то жир з живота не прикрашає нічим, крім вільного балдахіна розміру Х L. Як би там не було, приховувати зайві кілограми можна до пори, до часу, поки ваш організм не буде неслухняний неправильної їжі зсередини, і не почнеться «бунт» внутрішніх органів.
Живіт - це місце, де зайві кілограми люблять осідати найбільше. Однак, це ще й одне з найнебезпечніших місць, де відкладення жирів не можна ігнорувати, адже жир в області живота безпосередньо пов'язаний з такими захворюваннями як ожиріння, діабет, серцево - судинні захворювання і деякі види раку. Для того щоб запобігти найстрашніше, потрібно братися за своє здоров'я, як тільки у вас з'являться перші зайві кілограми.
В інтернеті, журналах, книгах є безліч способів, як схуднути, придбати хорошу форму, скинути вагу і зменшити обсяг і масу тіла. Дієти, спортивні зали, фітнес центри -Поради маса, але так як кожен з нас індивідуальний, то і підхід до схуднення повинен бути індивідуальним. На жаль, дієта може дати лише короткостроковий ефект, але в поєднанні з фізичним навантаженням, результат буде помітний досить скоро і закріпиться він надовго. Фітнес і тренажерний зал можуть підійти далеко не всім. Так чи є що-небудь, що підходить всім і кожному? Є і це йога. Рівномірні, плавні, повільні рухи, що чергуються з відпочинком, сприяють зміцненню м'язів тіла і їх розслабленню. Трохи нижче ми розглянемо деякі пози, які допоможуть вам впоратися із зайвою вагою і проблемами зі здоров'ям.
1. ПОЗА «КОБРА» (Асана BHUJANG)
Ця поза допомагає зменшити скупчення жиру в області живота і зміцнює м'язи черевного преса. Вона також зміцнює всю верхню частину тіла і хребет, роблячи його більш міцним і пластичним.
Для того щоб зробити цю позу:
Ляжте на живіт, ноги витягнуті, пальцями рук торкніться плечей.
Підборіддя і пальці ніг торкаються підлоги.
Вдихніть повільно і підніміть верхню частину тіла, зігнувшись вперед, наскільки це можливо. У цьому положенні ви дійсно виглядаєте як кобра, готова до нападу. Залежно від вашої фізичної підготовки, утримуйте цю позу протягом 15 до 30 секунд.
Видихніть повільно, а потім приведіть своє тіло назад в початкове положення.
Повторіть цю позу 5 разів з невеликими перервами. Якщо у вас виразка, грижі, травми спини або ж ви вагітні, то вам дана поза не рекомендується.
2. ПОЗА «ПОКЛОН» (Асана DHANURASANA)
Ця поза зміцнює м'язи преса, рук і ніг. Для того щоб повною мірою досягти результату, ви повинні лежачи на животі обхопити руками ноги і гойдатися вперед і назад, утримуючи цю позу в центрі живота. Ця поза змушує травну систему працювати активніше, бореться з запорами, а також зміцнює хребет.
Для того щоб зробити цю позу:
Лягайте на живіт з витягнутими ногами і руками вздовж тіла.
Зігніть ноги в колінах і дотягніться руками до щиколоток або до кінчиків пальців ніг.
Вдихніть і підніміть голову і зігніть тіло назад, намагаючись підняти ноги якомога вище.
Спробуйте повторювати цю позу через кожні 15- 30 секунд, рівномірно дихаючи.
Повторіть мінімум 5 разів, кожен раз повертаючись у вихідне положення, з витягнутими ногами і руками в боки.
3. ПОЗА «МІСТ» (Асана NAUKASANA)
Це відмінна поза в йозі, яка активно бореться з жиром в області талії. Вона відмінно підходить для тих, у кого проблеми зі шлунком, вона також зміцнює м'язи ніг і спини в цілому.
Для того щоб зробити цю позу вам необхідно:
Лягти на спину, ноги разом, руки вздовж тіла.
Вдихніть і почніть піднімати ноги, намагайтеся тримати їх прямо (не згинаючи коліна).
Розтягуйте ноги і пальці, намагаючись підняти ноги так високо, наскільки ви можете.
Сидячи в цьому положенні, витягніть руки, і підійміть їх, намагаючись дотягтися до колін, малюючи вашим тілом кут 45 градусів.
Дихайте глибоко, тримаючись в цій позі протягом 15 секунд.
Опустіться до вихідного положення і видихніть.
Повторіть цю позу кілька разів з перервою 15-30 секунд.
4. ПОЗА «ДОШКУ» (Асана KUMBHAKASANA)
Ця поза йоги є однією з найскладніших, але також найефективніших в боротьбі проти зайвих складок в області талії. Вона також зміцнює плечі, руки, спину, стегна і сідниці.
Для того щоб зробити цю позу:
Ляжте на живіт, руки вздовж тіла, ноги випрямлені.
Підніміться на руках, як якщо б ви приготувалися віджиматися.
Встаньте на кінчики пальців ніг і почніть невеликими кроками йти у напрямку від вашого тіла.
Від голови і до п'ят ваше тіло повинно утворити рівну лінію, тому випрямтеся, дивіться прямо перед собою так, щоб голова, шия, хребет і ноги були рівними.
Утримуйте напругу в м'язах ніг і рук протягом 20-30 секунд, і якщо це можливо, то спробуйте так постояти якомога довше.
Видихніть і опустіться на коліна.
Повторіть цю позу в п'ять разів, відпочиваючи, по крайней мере, через кожні 15 секунд після кожної вправи.
Зверніть увагу, що вам слід уникати цієї пози, якщо у вас високий кров'яний тиск або є пошкодження плеча або спини.
5. ПОЗА «ОСЛАБЛЕННЯ» (Асана PAVANAMUKTHASANA)
У цій пози є численні переваги, крім зняття болю в попереку і зміцнення хребта, стегон і м'язів живота, в цій позі так само масажується товста кишки, врівноважується рівень рН в шлунку, проходять запори і прискорюється метаболізм.
Для того щоб зробити цю позу:
Ляжте на спину, ноги витягнуті, руки в сторони.
Ваші ноги повинні бути розставлені так, щоб п'яти стикалися, а шкарпетки були нарізно.
При видиху зігніть ноги в колінах і поступово підтягуйте їх до грудей.
Скорочуйте м'язи преса, чинячи тиск на черевну порожнину.
Щоб правильно тримати ваші коліна, обхопіть їх руками.
Дихайте глибоко і утримуйте цю позу протягом хвилини.
Видихаючи, відпустіть коліна і випрямити руки вздовж тіла, долонями вниз.
Повторюйте цю позу ще п'ять-сім разів, з перервою в 15-30 секунд.
Для того щоб підвищити метаболізм вашого тіла, рекомендується робити такі вправи вранці, крім того, повторювати ці пози слід кожні три дні протягом тижня.