Катастрофа з ВІЛ в Україні: лікарі б'ють на сполох

09 лютого 2019 р. 09:51

В Україні посилюється проблема ВІЛ. Країна опинилася на другому місці за поширенням хвороби у Європі. За даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, на 1 жовтня 2018 року в країні офіційно зареєстровано понад 329 тисяч випадків ВІЛ, з них СНІД — майже 109 тисяч випадків.

Дві третини людей заразилися статевим шляхом, і лише третина — через ін'єкції наркотиками. Причинами такого високого поширення інфекції стали брак достатньої кількості ліків довгі роки, дискримінація в суспільстві, а також події на сході країни. 

Головне:

Майже 1% населення України заражені ВІЛ/СНІД.

Українці бояться зізнатися у хворобі навіть лікарю.

Як не дивно, частіше заражаються соціально успішні люди.

Катастрофа з ВІЛ в Україні: лікарі б'ють на сполохПоділитися
зображенням    
Проблема накопичувалася понад 20 років
У громадській організації "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД" (ЛЖВ) пояснюють, що проблема не нова.

"Вона накопичувалася понад 20 років, бо нею ніхто не займався. Лише два роки тому всіх інфікованих змогли забезпечити антиретровірусною терапією. Раніше швидкість захворювання була настільки великою, що зупинити її відразу не виходило, потрібен час для гальмування", — пояснив OBOZREVATEL керівник ЛЖВ Дмитро Шерембей.

Вчені здійснили прорив у лікуванні ВІЛ: що відомо
"Але виявляємо ми їх лише у разі, якщо вони прийшли добровільно зробити аналіз, або готувалися до операції, пологів, і здали кров на ВІЛ. Наприклад, на Закарпатті за статистикою найсприятливіша ситуація з хворими на ВІЛ/СНІД. Але ця ситуація оманлива. Бо тут живе багато ромів, вони досі народжують вдома, ніякого обстеження у лікарів більшість із них не проходить. Також і заробітчани — їм ніколи до лікарів ходити, навіть якщо вони підозрюють про хворобу, офіційно не встають на облік, побоюючись втратити можливість їздити на заробітки. Тому реальну картину не знає ніхто", — розповів нам лікар-інфекціоніст з цієї області Віталій Попко.

Читайте також