Любителів лимона попередили про страшні наслідки

02 липня 2018 р. 21:13

Давайте подивимося правді в очі. Лимони можуть бути дуже корисними, вони повні вітамінів і можуть запобігти більшості хвороб, які можна собі уявити. Але є і серйозні побічні ефекти вживання лимонів. Про них не прийнято говорити, але експерти зібрали всі шкідливі властивості лимонів, щоб попередити вас про них.

1. Зіпсована зубна емаль

Дослідження показують, що вживання лимонного соку (лимон і вода) може викликати ерозію зубів. Так, лимонна вода може мати корисні властивості. Але коли справа доходить до ваших білих зубів, занадто багато цього соку може дати зворотний ефект.

Згідно з іншим дослідженням, опублікованим Національним інститутом стоматологічних і краніофаціальних досліджень, занадто багато лимонного соку в раціоні може пошкодити ваші зуби. Лимони дуже кислі. Велика кількість лимонів може роз’їдати вашу зубну емаль.

Аналогічне дослідження підтвердило і інше бразильське дослідження. Фактично, лимонний сік виявляв корозійну дію на зуби, схоже на ту, яку приносять безалкогольні напої. Всі вони однаково кислі. Але якщо у вас є звичка споживати лимонну воду щоранку, не потрібно відмовлятися від неї. Просто переконайтеся, що ви чистите зуби регулярно – двічі в день.

2. Загострення виразок у роті

Дрібні виразки в роті (або на яснах) можуть страждати від вживання лимонного соку. Якщо у вас проблеми з ротовою порожниною, саме, зі слизовою, почніть їсти лимони, і ви отримаєте справжню катастрофу. Лимонна кислота в лимонах може погіршити ваші рани і навіть збільшити їх. Отже, переконайтеся, що ви не вживаєте лимони (або будь-які цитрусові, якщо на те пішло), якщо у вас є виразки в роті. Зачекайте, поки вони повністю заживуть.

3. Може викликати нудоту і блювоту

З огляду на те, що лимонний сік наповнений вітаміном С, важливо відзначити, що занадто багато поживних речовин може викликати нудоту, а в деяких випадках навіть блювоту. Надлишок лимонного соку (більше 2 лимонів або 3 склянки розведеного лимонного соку) може привести до передозування вітаміну С.

Хоча це не становить серйозної загрози, ваше тіло, однак, може спробувати вимити надлишок вітаміну С, викликаючи блювоту. Було виявлено, що навіть детоксикаційні дієти, такі як дієта з лимонною водою, викликають нудоту і блювоту.

4. Може привести до частих позивів в туалет

Лимонний сік, особливо в склянці теплої води, може діяти як сечогінний засіб. Він може збільшити обсяг виділеної сечі, в результаті ви навіть можете відчути себе зневодненим. Це тому, що сік лимона позбавляє ваше тіло від зайвої води.

У цьому процесі він також може вимивати надмірну кількість електролітів і натрію через сечу – і іноді він може вимивати занадто багато і викликати зневоднення. Надмірне вживання лимонного соку також пов’язане з дефіцитом калію.

Кислотні фрукти, такі як лимони, також можуть дратувати сечовий міхур. Це збільшує бажання частіше мочитися, може спровокувати цистит. Якщо ви страждаєте від цієї проблеми, уникайте лимонної води і інших кислотних фруктів протягом тижня і подивіться, чи покращаться ваші симптоми. Якщо ні – зверніться до лікаря.

5. Може привести до надмірного вмісту заліза в крові

Ми знаємо, що вітамін С стимулює поглинання заліза. І занадто багато лимонів можуть привести до збільшення рівня заліза в залозі. Занадто багато заліза в організмі може бути небезпечним. Надлишок заліза в крові може також пошкодити внутрішні органи.

6. Може викликати мігрень у пацієнтів

Хоча є не так багато досліджень, деякі експерти вважають, що цитрусові можуть викликати мігрень. Фактично, одна конкретна дієта для страждаючих від мігрені, розроблена Інститутом біотехнології Делавера, рекомендує уникати лимонного соку.

7. Може викликати сонячні опіки

Деякі дослідження показують, що перебування на сонці при великому вживанні лимонного соку може викликати пухирі і темні плями. Ця проблема також називається фітофотодерматом. Злочинцями є хімічні речовини в лимонному соці, звані псораленсами, які взаємодіють з сонячним світлом і викликають опік.

В іншій доповіді Університету Брауна говориться, що люди, які споживають лимонний сік і інші цитрусові соки, можуть мати дещо вищий ризик розвитку злоякісної меланоми або форми раку шкіри.

Тепер ми знаємо про ці побічні ефекти. Але лимони (або лимонний сік) взаємодіють з ліками? Хоча лимони не роблять серйозного впливу на будь-які ліки, деякі дослідження проливають світло на їх взаємодію з антагоністами кальцію (ліки, які змінюють рух кальцію через кальцієві канали, які використовуються для лікування гіпертонії).

В іншому японському дослідженні рекомендується пацієнтам уникати прийому цитрусового соку під час прийому ліків, оскільки сік міг взаємодіяти з ними, викликаючи потенційну небезпеку.

Недостатньо інформації про взаємодії, які можуть мати лимони з травами.

Споживання 120 мл лимонного соку (що містить 5,9 г лимонної кислоти) в день вважається безпечним. Перед тим, як пити сік, ви повинні розбавити його. Доза однакова для вагітних і годуючих жінок. Не виходьте за межі запропонованої дози, так як наступні ефекти невідомі.

Все це зводиться до кількості. Споживайте лимони в потрібних кількостях, і ви будете задоволені результатами, ви зможете отримати всі плюси цього фрукта, при цьому, можете не боятися протипоказань.

Також іноді говорять про те, що споживання лимонної води послаблює кістки. Немає досліджень, які вказують на це. Отже, ви можете не переживати. Але якщо ви зіткнулися з проблемами з кістками і ви вважаєте, що вони можуть бути пов’язані з вживанням лимона, то зверніться до лікаря.

Джерело

Читайте також