Чебрець має корисні властивості: знімати спазм та алкогольну залежність, служити протикашлевим, ранозагоювальним, дезінфікуючим, антиревматичним засобом.
Чебрець – один з найпопулярніших членів сім’ї м’яти. Він має здатність знищувати бактерії, зменшувати запалення і заспокоювати роздратування. Зазвичай додається в продукти по догляду за шкірою, і кухарі люблять додавати його в свої страви.
Чебрець руйнує стрептокок, герпес, кандидоз і вірус грипу. Ароматична трава пропонує широкий спектр бактерицидних, противірусних, антибіотичних, фунгіцидних, спазмолітичних, сечогінних, антисептичних і відхаркувальних властивостей. Поліпшує утворення білих кров’яних клітин і підвищує обмін речовин. Це приголомшливий очищуючий засіб, і він відмінно підходить для процесу детоксикації.
Користь для здоров’я: полегшують респіраторні інфекції, застуду, грип, астму, біль в горлі, кашель, бронхіт і ларингіт. Вдихання його парів – кращий спосіб використання, коли мова йде про лікування проблем з горлом, носом і легенями. Використовуйте чебрець для полоскання ротової порожнини або зубну пасту для лікування оральних інфекцій, гінгівіту.
Відповідно до недавнього дослідження, масло з чебрецю є відмінним відхаркувальний засіб, що робить його чудовим засобом при лікуванні сухого кашлю. Використовуйте чебрець для лікування депресії, хронічної втоми, безсоння. Він стимулює кровообіг, нормалізує артеріальний тиск і покращує пам’ять.
Хірурги використовують ефірну олію чебрецю для дезінфекції рук перед операцією. Французьке дослідження показало, що чебрець знищує 90% мікробів протягом 3 годин і вбиває будь-які стафілококи, протеїни, криптококки і стрептококи.
Чебрець відомий як засіб для збільшення потенції та лікування чоловічого безсилля. Він заспокоює нерви, знімає запалення, вбиває грибок і патогенні мікроорганізми. У цей час молібден нормалізує і активізує статеву функцію, селен бере участь у синтезі тестостерону.