У так званих «блакитних зонах» (жителі яких відрізняються завидною довголіттям) люди не тягають залізо, не беруть участі в марафонах, не потіють в спортзалі.
Вони знаходяться в постійному русі – так влаштоване їхнє життя. Вони працюють в саду, на подвір’ї і в будинку, доглядають за городом, багато ходять пішки.
Виявляється, постійний рух – запорука довголіття. Така звичка є у всіх відомих довгожителів планети.
“Сучасна людина прив’язана до столу і комп’ютера”, – скажете ви. І виявитеся праві. 100 років тому тільки 10% людей вели осілий спосіб життя, сьогодні таких вже 90%.
Однак вам не потрібно тягати важкі або інтенсивно тренуватися, щоб жити довго і бути здоровим.
Коли ви прогулюється пішки до роботи або піднімаєтеся по сходах, ви теж рухаєтеся. Постарайтеся добиратися до магазину на велосипеді, а до садочка – пішки.
Зробіть так, щоб у вашому житті було більше руху – дві зупинки до будинку можна пройти пішки, доїхати до річки можна і на велосипеді.
Дослідження показують: немає нічого кращого для вашого організму, ніж 15-хвилинна прогулянка до роботи.
Намагайтеся їздити на автомобілі тільки в крайніх випадках. Забирайтеся з дому з задоволенням – адже такий рух не дає вашому організму старіти.
Згідно Американському oнкoлогічному суспільству, 6 годин ходьби в тиждень значно знижує рuзик смеpті від сеpцево-судинних і респіраторних захворювань, а також рaky. Навіть дві години активної ходьби в тиждень краще, ніж нічого.
Ходьба – відмінні ліки для вашого мозку. За словами вчених, щоденна активна прогулянка може знизити ризик розвитку деменції на 40%.
Якщо ви не любите довго гуляти, робіть короткі прогулянки – по 15 хвилин. На роботі постарайтеся якомога частіше вставати з-за столу і гуляти по кімнаті. Під час обіду дихайте свіжим повітрям.
Наші тіла були створені для руху. Але це не означає, що всім і кожному потрібно записатися в спортзал.
Найефективнішим для здоров’я є простий, природний рух. Беріть приклад з довгожителів!
Як часто ви ходите пішки? Обов’язково поділіться цією важливою інформацією з іншими!