Лікарі знайшли причину, яка викликає тимчасову сліпоту пацієнток! І ця причина – використання стільникового телефону перед сном. Використання мобільного телефону в нічний час (без освітлення), мають наслідки, які можуть привести до повної або часткової сліпоти. Обидві жінки перевіряли свої телефони, коли вони лежали на їх ліжках, а так роблять ще багато людей.
Таким чином, одне око адаптується до телефонного світла, в той час як інше бачить темряву. Таким чином, мозок плутається і задається питанням, чому око бачить «день», в той час як інше перебуває в нічному режимі. Саме це і є основною причиною тимчасової сліпоти – і, як наслідок, викликає необоротне пошкодження очей. Синє світло, що випромінюється мобільними телефонами завдає набагато більше шкоди, ніж ми думаємо. Ця проблема є відносно новим явищем.
І тільки в останні 20 років або близько того, як ці екрани стали постійно використовуватися вдома багатьма людьми. Спочатку, багато людей і навіть офтальмологи – не бачили особливих проблем в цьому. Але тепер тяжкість пошкоджень, викликаних впливом синього світла телефонів в нічний час стає тривожною тенденцією для погіршення зору.
Офтальмологи повідомляють, що деякі з їхніх пацієнтів, у віці 30-40 років починають носити окуляри через синє світло телефонів в нічний час, і лінзи в окулярах, відповідають людині у віці 75 років. Потенційний збиток виходить далеко за межі проблем із зором.
Фахівці в галузі охорони здоров’я в Гарварді підтвердили зв’язок між синім світлом і різними видами раку, діабету, серцево-судинними захворюваннями і ожирінням. Поки не зовсім ясно, чому синє світло телефонів має такі наслідки для здоров’я, але лікарі звертають все більше і більше уваги на цю проблему. Тому, вже зараз лікарі настійно рекомендують відмовитися від цієї звички.