Поширені ознаки гіпотиреозу

06 липня 2018 р. 13:52

Якщо ви помічаєте будь-який з цих симптомів без будь-яких очевидних причин, рекомендуємо звернутися до лікаря та провести необхідні аналізи, щоб отримати ранній діагноз. Дізнайтеся більше про поширені ознаки гіпотиреозу.

Гіпотиреоз – це захворювання, яке впливає на щитоподібну залозу. Він виникає через низький вміст гормонів, що викликає проблеми в різних частинах тіла. Є певні ознаки гіпотиреозу, які вказують на розвиток цього захворювання.

Це поширена проблема для жінок старших за 60 років. Проте він може виникнути у молодому віці через вплив чинників, що заважають функціонуванню щитоподібної залози. На початкових етапах він може бути непомітним, але цей розлад викликає численні умови, які впливають на вашу якість життя. Дуже важливо знати, як його визначити.

Так ви зможете знайти лікування, яке мінімізує його негативні наслідки для організму. Тому ми хочемо тут переглянути деякі поширені ознаки гіпотиреозу та поділитися з вами 10 ключовими симптомами, щоб ви могли їх розпізнати, якщо вони проявляться. Дізнайтеся більше!

Які причини гіпотиреозу?

Ваша щитоподібна залоза – це невелика заглушка у формі метелика, розташована в нижній частині шиї. Її основна функція полягає у виділенні гормонів, таких як трийодтиронін (Т3) і тироксин (Т4), які залучені в багатьох процесах організму.

Вони здебільшого регулюють метаболізм, зберігаючи ритм, який дозволяє організму переробляти жири та вуглеводи. Вони також контролюють температуру тіла, частоту серцевих скорочень і вироблення білків. Гіпотиреоз виникає тоді, коли залоза не виробляє достатньо гормонів або взагалі втрачає здатність їх виробляти.

Це може бути викликано такими чинниками:

автоімунні захворювання, такі як тиреоїдит Хашимото
хірургія щитоподібної залози
ліки проти гіпертиреозу
радіаційна терапія раку голови або шиї
споживання певних психотичних препаратів
дефіцит йоду
розлади гіпофіза
вагітність або після вагітності
сімейна історія хвороби щитоподібної залози

Поширені ознаки гіпотиреозу

Для багатьох пацієнтів гіпотиреоз важко розпізнати, оскільки симптоми розвиваються повільно на ранніх стадіях. Попри це, є декілька ознак, які корисні для його виявлення, навіть якщо вони можуть також вказувати на інші розладами.

1. Раптове набирання ваги

Зміни в обміні речовин через низьку продуктивність гормонів щитоподібної залози можуть спровокувати раптове збільшення ваги, навіть якщо у вас здорові харчові звички.

2. Втома

Гіпотиреоз впливає на ваш кровообіг і зменшує здатність організму доставляти кисень до клітин та тканин. Як результат, виникає постійна втома.

3. Високий рівень холестерину

Є багато чинників, які можуть вплинути на рівень холестерину. Не ігноруйте той факт, що ця проблема може бути ознакою розладу щитоподібної залози.

4. Дратівливість або поганий настрій

Гормональні зміни, спричинені неправильної роботи щитоподібної залози, можуть викликати різкі перепади настрою, що призводять до стресу, депресії та дратівливості.

5. Складність концентрації

Гіпотиреоз впливає на роботу мозку та нервову систему. Саме тому пацієнтам з цією проблемою важко зосередити увагу.

6. Суха шкіра, волосся та нігті

Цей розлад також впливає на вашу зовнішність. Зміни, що відбуваються в організмі, відбиваються на сухості волосся, шкіри та нігтів.

7. Повільне травлення

Повільне травлення або закреп може виникнути, коли щитоподібна залоза не виробляє достатньо гормонів, адже вони регулюють активність травного тракту, що є ключовим елементом виведення твердих відходів.

8. М’язовий біль

Важко визнати м’язовий біль як ознаку проблеми з щитоподібною залозою. Однак важливо пам’ятати, що іноді він є результатом ослаблених м’язів через низьку продуктивність гормонів щитоподібної залози.

9. Нерегулярні менструації

Зміни вироблення гормону щитоподібною залозою можуть вплинути на менструацію. Ви можете мати дуже довгі або дуже важкі місячні.

10. Чутливість до холоду

Пацієнти з гіпотиреозом мають проблеми з кровообігом, які можуть підвищувати чутливість до холоду. Кінцівки можуть мерзнути.

Ви визнаєте будь-які згадані поширені ознаки гіпотиреозу? Якщо ви думаєте, що можете мати це захворювання, поговоріть зі своїм лікарем та здайте відповідні аналізи.

Джерело

Читайте також