Ромашка!Лікувальні властивості рослини, що допомагають зберегти здоровя та красу

20 липня 2018 р. 19:08

Лікарська рослина ромашка давно відома своїми цілющими якостями і відмінно зарекомендувала себе в народній і традиційній медицині при зціленні від безлічі недуг, пише zvistka. Статистика стверджує, що ромашка є одним з найбільш часто вживаних лікарських рослин.

Корисні речовини в ромашці лікарській

Суцвіття містять ефірні олії, флавоноїди, кумарини, глікозиди (герніарін, умбелліферон) органічні кислоти вільні (саліцилова, ізовалеріанова, антимисова, каприлова), слизові і дубильні сполуки, фітостерини, вітаміни (каротин, аскорбінова кислота), білкові сполуки, камедь, холін, гіркоти. Висушена сировина має в складі до 1% ромашкової олії (ефірна олія має синій колір).

Лікувальні властивості ромашки та застосування

Рослина проявляє антидепресантні і седативні, анксіолітичні і дезінфікуючі, судинорозширювальні і місцевоанестезуючі, спазмолітичні і потогінні властивості.

Ефірна олія в складі рослини, проявляючи дезінфікуючі якості, сприяє зниженню газоутворення і зменшення неприємних симптомів метеоризму, а також стабілізує роботу всього шлунково-кишкового тракту, благотворно впливає на слизову шлунка.

Ромашка є протизапальним, потогінним, заспокійливим, кровоспинним і знеболювальним засобом.

Знімає спазм, прискорює регенерацію епітелію, зупиняє процеси гниття і бродіння у кишківнику, стимулює травлення, має дезінфікуючі властивості.

Завдяки вмісту хамазулену належить до антиалергійних препаратів. Глікозиди ромашки розслаблюють гладку мускулатуру, виявляють атропіноподібну дію.

Противірусні властивості ромашки аптечної допомагають при застудних захворюваннях: прискорюють одужання, зменшують симптоми і знімають запалення слизової оболонки.

Ромашка застосовується для полоскання у випадку ангіни, ларингіту, тонзиліту і при запаленні ротової порожнини.

При хронічних бронхолегеневих захворюваннях і бронхіальній астмі стануть у пригоді інгаляції ромашкою.

При гастриті, коліті і запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, хворобах печінки, нирок, жовчного міхура, жовчних, сечовивідних шляхів квітки ромашки служать м’яким протизапальним, пом’якшувальним і обволікаючим засобом.

Вони послаблюють біль і знімають спазм. При парапроктиті, геморої, коліті, проктиті і метеоризмі з настойками квіток ромашки роблять лікувальні клізми.

При гінекологічних захворюваннях, циститі, уретриті, простатиті квітки ромашки використовують для підмивання і спринцювання.

Протизапальні властивості ромашки допоможуть при кон’юнктивіті, ячмені і почервонінні. Для цього ромашкою промивають очі. При запаленні суглобів і загостренні подагри приймають ванни або прикладають компреси до уражених місць.

Настій або чай з ромашки служить заспокійливим засобом при істерії, епілепсії, хореї, невралгії. З цією ж метою квітки ромашки застосовують для купання новонароджених, щоб немовля краще спало. Такі ж ванночки допоможуть при дитячому діатезі. Настій рекомендують приймати для зняття спазмів при хворобах травної системи, таких як, спастичний коліт. Також водні витяжки з ромашки аптечної – ефективний засіб при діареї, застої жовчі, підвищеній збудливості нервової системи, хворобливих місячних, маткових кровотечах. Настій ромашки підходить пацієнтам, які мають підвищену кислотність шлункового соку.

Лікарі народної медицини прописують препарати на основі ромашки при бронхіальній астмі, ревматизмі, подагрі, гастритах, алергічного походження, шкірних захворюваннях, зокрема екземі, опіках. Такий спектр застосування обумовлений хамазуленом, присутнім в ефірній ромашковій олії. Зовнішньо витяжки з ромашки лікарської доцільно застосовувати для полоскання ротової порожнини (при різних стоматологічних захворюваннях) і горла (при ангіні, ларингіті і інших запальних процесах).

Завдяки протизапальним і ранозагоювальним властивостям, ромашка у вигляді полоскань, примочок і притирань використовується для лікування шкірних захворювань. Компреси з відваром і настоєм допомагають при набряклості м’яких тканин, для місцевого знеболювання і дезінфекції ран, а також при фурункульозі, шкірних подразненнях, вугрової висипки.

Ромашка лікарська протипоказання

Використовувати препарати на основі ромашки тривалий період часу небажано, так як настає звикання. Також небезпечні передозування, симптомами якого є головний біль і слабкість. Зловживання препаратами на основі ромашки може викликати пригнічення центральної нервової системи.

При антацидном гастриті від лікування ромашкою аптечної слід відмовитися. Проконсультуйтеся з лікарем при наявності у вас хронічних захворювань, з метою підбору дозування і способу використання витяжок з ромашки.

Джерело

 

Читайте також