За умови регулярного споживання вітамінів людина здатна суттєво покращити своє здоров’я та самопочуття. До того ж вітамінні добавки поповнюють запаси енергії в організмі та роблять людину жвавою та активною. Та не варто забувати, що навіть вітаміни потрібно споживати у помірній кількості, адже надлишок вітаміну D та деяких інших елементів може сильно нашкодити організму.
Перш ніж розпочати приймати вітаміни, необхідно пройти повне обстеження організму. Це допоможе встановити, які саме вітаміни та у яких кількостях вам необхідні. Не варто бігти до аптеки, купувати баночку вітамінів та вживати їх на власний розсуд без жодних рекомендацій та рецептів.
Пам’ятайте, що певні продукти та напої вже містять усю рекомендовану добову норму вітамінів, які необхідні людині. Саме тому додаткове вживання вітамінів не лише не принесе користі, але й може зашкодити здоров’ю. Чули приказку: “Що занадто, то не здраво?”.
Те саме стосується і вітамінів, адже навіть поживні речовини у надмірній кількості можуть завдати серйозної шкоди людині. Вітамін D утворюється у результаті синтезу холестерину під впливом прямих сонячних променів. Деякі люди багато часу проводять на сонці та вживають достатньо продуктів з високим вмістом вітаміну D. Саме тому їм не потрібно вживати вітамінні добавки.
Проте декому доводиться поповнювати запаси цього вітаміну за допомогою спеціальних суплементів. Проте дуже часто люди припускаються серйозної помилки і приймають вітаміни без рекомендацій лікаря, не знаючи необхідного дозування.
Зверніть увагу, що надлишок вітаміну D в організмі може навіть призвести до отруєння. Сьогодні ми детальніше розглянемо цю проблему та поділимося з вами кількома корисними порадами для покращення самопочуття.
Отруєння організму через надлишок вітаміну D
Оскільки вітамін D не розчиняється у воді, вивести його з організму дуже важко. Таким чином вітамін D накопичується в організмі у великій кількості. Ця поживна речовина має схожу дію до стероїдних гормонів, тому вона циркулює всередині клітин. За надлишку вітаміну D в організмі ті ділянки, де він зазвичай накопичується (зокрема, рецептори та нейротрансмітери), переповнюються і втрачають здатність передавати сигнали до мозку.
З моменту потрапляння в організм вітамін D починає стимулювати процес абсорбції кальцію у кишківнику, тобто викликає гіперкальцемію. Зверніть увагу, що при цьому погіршується робота й інших внутрішніх органів, зокрема легень, серця та нирок.
Надлишок вітаміну D може викликати ще цілу низку неприємних симптомів:
• Нудота та блювота
• Закреп
• Виснаження м’язів та болі у кістках
• Нервозність та депресія
• Збентеження
Рекомендована добова норма вітаміну D не повинна перевищувати 4000 одиниць. Утім, потрібно пам’ятати, що шанси отруїтися вітаміном D через їжу чи вплив сонячних променів є мінімальним. При отруєнні у крові людини знаходиться 150 нг/мл (375 нмоль/л) вітаміну D. На щастя, отруєння цією речовиною не є смертельним, і всі його негативні наслідки можна легко усунути. До того ж лише у поодиноких випадках надлишок вітаміну D призводить до кальцифікації артерій чи ниркової недостатності.
Симптоми отруєння через надлишок вітаміну D в організмі
Зазвичай отруєння вітаміном D важко виявити одразу через відсутність яскраво виражених симптомів. Проте окремих випадках надлишок вітаміну D в організмі супроводжується такими неприємними ознаками:
• Гіперкальцемія
• Нудота та блювота
• Закреп
• Надмірна нервозність
• Слабкість у тілі
• Спотворене сприйняття дійсності
• Високий кров’яний тиск Ниркова недостатність
• Тимчасова втрата слуху
Методи виведення вітаміну D з організму
• Перш за все, пройдіть повне обстеження в лікаря. Це необхідно для того, щоб за допомогою аналізів визначити кількість вітаміну D в організмі. Зверніть увагу, що не варто самостійно йти до лабораторії без попередньої консультації у лікаря.
• Якщо рівень вітаміну D високий, у жодному разі не приймайте вітамінні добавки, що містять цей елемент. Звісно, навіть 10000 одиниць вітаміну D щодня не є токсичними для організму, проте найкраще не перевищувати норму у 4000 одиниць. Зверніть увагу, що для дітей та людей похилого віку рекомендована добова норма вітаміну D становить 700 одиниць.
• Неодмінно звертайте увагу на те, чи отримуєте ви достатньо вітаміну D природним шляхом. Якщо ви багато часу проводите на сонці, то додаткові вітамінні добавки вам не знадобляться. Зазвичай суплементи з цим елементом призначають людям, що мешкають у місцевості, де мало сонця.
• Прискіпливо підбирайте продукти до свого раціону. У рибі, бобових, вітамінізованому молоці та апельсиновому соці міститься від 600 до 1000 одиниць вітаміну D на одну порцію. Враховуючи ще й тривале перебування на сонці, цього цілком достатньо для організму.
• При високому рівні вітаміну D в організмі необхідно зменшити вживання продуктів з високим вмістом кальцію.
• Натомість додайте до свого меню продукти, збагачені натрієм. Не забувайте регулярно пити багато чистої води.
• Зверніть увагу, що надлишок вітаміну D в організмі може не давати про себе знати впродовж багатьох місяців та навіть років. Саме тому дуже важко вчасно виявити та владнати проблему. Запам’ятайте основні симптоми надлишку вітаміну в організмі та неодмінно зверніться до лікаря при появі перших тривожних дзвіночків.
Джерело:moyezdorovya