Сучасні люди перестають готувати їжу самостійно – все більше стає людей, які просто не володіють цим навиком. Їх не навчили батьки, а самі вони вважають подібне вміння абсолютно зайвим в той час, коли загальнодоступні готова їжа і напівфабрикати.
Про це розповіла британський експерт по харчовим продуктам Нікола Темпл. «Небажання сучасних людей готувати і їх надзвичайна зайнятість погано позначиться на їх онуках. 25% тих громадян, які народилися в період з 1980 по 1990 роки, не хочуть готувати. Через два покоління вміння готувати зникне зовсім», – заявила фахівець. Однією з причин такого явища експерт називає пристрасть до нездорового харчування – масову любов до фастфуду і газованої води.
Але інша причина, переконана Темпл, – це банальна лінь, небажання рухатися і напружуватися. «Зараз багато хто любить скаржитися на те, як їм не вистачає часу, при цьому середньостатистичний британець витрачає близько 3 годин в день на перегляд телевізора.
Людям необхідно зізнатися в тому, що вони просто не хочуть готувати і справа не в нестачі часу», – поділилася своєю думкою експерт. Самостійне приготування їжі – це якість, корисне для здоров’я людей з цілого ряду причин. По-перше, готування є видом фізичних навантажень, по-друге, саме такий спосіб кулінарії дозволяє контролювати утримання в їжі небажаних добавок, у надлишку присутні в їжі готового виробництва.
У третіх, харчування готовими продуктами і фастфудом, як зазначила експерт, надають негативний вплив на сім’ю як соціальну одиницю. Традиція спільної вечері згуртовує живуть разом членів сім’ї, але вона поступово йде в минуле, так само, як і вміння готувати самостійно.
«Раніше вечеря був приводом для того, щоб зібрати всю родину за одним столом. Зараз же вміння і бажання готувати поступово зникають так само як і навички до шиття», – з сумом констатувала дослідник.