Врослий ніготь: причини появи і профілактика

28 лютого 2018 р. 12:00

Врослий ніготь - досить часто зустрічається недолік, давно перейшов з проблеми косметичної в медичну. Ця хвороба полягає в глибокому вростання бічних країв нігтя в м'які тканини, в результаті чого останні піддаються запального процесу з появою тріщин і наривів (нагноєнь).

Найчастіше врослий ніготь проявляється майже виключно на великому пальці повідомляє джерело

Занадто тісний, неправильно підібране взуття і неправильне підрізання нігтів - найбільш часті причини появи врослого нігтя. Найчастіше при підрізання нігтів відбувається помилка, яка випливає з надмірної старанності - нігті підрізають занадто коротко.
Щоб проблема врослого нігтя вас не торкнулася, подрезайте нігті на ногах і, особливо на великих пальцях, так, щоб вони на 1-2 міліметра виступали за край пальця. Коли нога знаходиться у взутті, то злегка сплющена подушечка пальця буде закрита нігтем, який, як би, оберігає її. Але в той же час ніготь у взутті не буде занадто виступати через краю пальця і ​​рвати панчохи або шкарпетки.
Крім цього, для профілактики появи врослого нігтя слід дотримуватися ще одне правило: ні в якому разі не закругляйте бічні частини нігтя і, тим більше, не обрізайте з нього бічних трикутників! Саме закруглення вільного краю - найбільш вірний шлях до вростання нігтя.
Що робити, якщо ви все ж виявили у себе врослий ніготь, або помітили перші ознаки вростання нігтів? Для початку, відразу ж змініть взуття на більш вільну. Обов'язково двічі на день робіть ванночки для ніг з теплого розчину марганцівки або очищеної соди (одна столова ложка на таз).
Після такої ванни для ніг спробуйте підсунути під бічні частини нігтя ватний тампончик товщиною кілька міліметрів, щоб підняти ніготь над нігтьового валика. Якщо це вийде, потримаєте ніготь в такому положенні кілька годин, а нігтьової валик змастіть йодом.
Спробуйте проштовхнути смужки марлі, просочені вазеліном або рослинним маслом, між шкірою і нігтем по боках. Марлю треба міняти кожен день, поки вросла частина не відійде від шкіри. Потім відстригти.
Якщо врослий ніготь дуже міцний і потовщений, слід зішкребти середню його частину. Через те, що ніготь, зростися по лінії соскабливания, стискається, його врослі кути відсуваються.
Якщо ж ваші зусилля по лікуванню врослого нігтя не увінчалися успіхом, не спокушайте долю і зверніться до хірурга!

Читайте також