10 ознак того, що ви відстали від життя

26 червня 2018 р. 22:57

Якщо щось з цього списку ви можете застосувати до себе – час змінюватися.

1. Ви не знаєте англійської мови

Іноземна мова відкриває великі можливості і англійська в цьому запитанні – лідер. Вона допомагає не тільки в подорожах за межами країни, а й у повсякденних побутових сферах. Англійська мова допоможе розібратися в інструкціях до гаджетів, знайти інформацію, недоступну в Інтернеті та переглядати фільми в оригіналі, не втрачаючи нюансів акторської гри.

Робити покупки в закордонних інтернет-магазинах, їздити на безкоштовні стажування за кордон і читати професійну літературу, не чекаючи перекладу. Навіть статті в англомовному сегменті «Вікіпедії» часто повніші та посилаються на більш авторитетні джерела, ніж україномовні. Без знань англійської мови ви неминуче відстаєте від більш працелюбних в цьому запитанні співгромадян.

2. Ви не стежите за фінансами

Навіть при філософському ставленні до грошей не вийде заперечувати, що саме вони дають відчуття безпеки і можливості з упевненістю дивитися в завтрашній день. І фінансова грамотність – важлива умова матеріального благополуччя. Якщо ви не ознайомитеся з новими шахрайськими схемами в теорії, то ризикуєте зіткнутися з ними на практиці. Небажання розуміти, як працює податкова система перероджується в неможливість отримати податкові нарахування. А без хорошої орієнтації в фінансових процесах важко зберегти і примножити гроші.

3. Ви ігноруєте нові технології

Одна справа, коли ви познайомилися з усіма досягненнями технічного прогресу і вирішили, що читати паперову книгу вам приємніше, ніж сприймати текст з електронних пристроїв. І зовсім інша, якщо ви просто не хочете розбиратися, що нового пропонують розробники.

Технології покликані полегшити життя.

Необов’язково купувати пристрій нового покоління відразу після випуску. Але якщо ви стоїте в банківській черзі із ощадкнижкою, щоб оплатити комунальні послуги, а не робите це за три секунди через сайт з дому, щось у вашому житті пішло не так.

4. Ви використовуєте прості паролі

Коли особиста електронна пошта використовувалася в основному для пересилки смішних картинок і реєстрації на сумнівних форумах, зламаний акаунт був сумною, але незначною подією. Зараз цінність даних зросла багаторазово і неприпустимо не розуміти цього. Якщо ваш пароль – це досі «пароль» або qwerty і він не містить великих букв і цифр, то ви ставите під загрозу не тільки свою безпеку. Зловмисники можуть через листування дістатися до конфіденційних даних ваших співрозмовників або залучити їх до шахрайських схем від вашого імені.

5. Ви вірите всьому, про що говорять в новинах

Кваліфікований журналіст повинен перевіряти інформацію перед публікацією в декількох джерелах. Цим же шляхом необхідно пройти і читачеві. Щоб поглянути на ситуацію під різними кутами, доведеться вибрати кілька ЗМІ з різними точками зору. А для міжнародних подій добре було би прочитати ще й іноземне видання. Позиція, коли ви читаєте тільки ті ЗМІ, які близькі вам за переконаннями, зручна, але трохи «страусяча».

Так ви довго можете не помічати того, що іншим вже давно відомо. Наслідки можуть бути різними: в одному випадку ви просто не зможете підтримати бесіду, в іншому – зіткнетеся з реальними проблемами. Наприклад, не встигнете оформити важливі документи.

6. Ви не шукаєте нових знайомств

Багато людей активно шукають друзів в школі, університеті і цим обмежуються. Але хоч у прислів’ї і йдеться, що кожен з них краще нових двох, подумайте, якою новою інформацією можуть обмінятися люди, які знають одне одного 20 років.

Нові знайомства – нові знання і можливості.

З віком ви можете розширити географію контактів і знаходити друзів за інтересами, а не тільки за територіальною близькістю, як це було в десять років. Спілкуючись тільки зі старими знайомими, ви добровільно звужуєте потік даних, які надходять до вас і це відкидає вас на крок назад від того місця, де ви могли перебувати, якби не прогавили цієї можливості.

7. Ви не оновлюєте даних в голові

Деякі люди, одного разу засвоївши інформацію, передають її роками і не турбуються про правдивість. Однак багато даних трансформуються, обростають новими дослідженнями або безнадійно відходять в минуле. Найбільш яскравий приклад такого підходу – батьківство, де вік бабусь зовсім не говорить про те, що вони знають краще, адже «вас вони якось виховали».

Так, якщо двадцять років тому ремінь вважався чи не єдиним способом передачі інформації з покоління в покоління, то зараз доведена неефективність фізичних покарань. Звичайно, оновити всі знання не вдасться. Але щоб іти в ногу з часом потрібно хоча б цікавитися тим, що відбувається навколо.

8. Ви не стежите за здоров’ям

Здоровий спосіб життя – дуже корисний тренд, який не обмежується світлинами смузі в Instagram. Правильне харчування, фізичні навантаження, регулярна диспансеризація, планові огляди у стоматолога, використання сонцезахисного крему допоможуть зберігати високий життєвий темп. Хвороби, навпаки, не просто змушують вас відставати від життя, але можуть і усунути з дистанції.

9. Ви надто залежите від чужої думки

Коли вам хочеться одружитися, тому що вже час або змінити улюблену веселу роботу на серйозну, тому що більше немає сил слухати історії про сина маминої подруги, подивіться у календар. Якщо перші дві цифри на ньому як і раніше «20», то час навчитися жити за своїм розумом. Все, що ви повинні або не повинні робити, регулює законодавство. В іншому ви маєте волю чинити так, як хочеться. Щоправда, і відповідальність доведеться брати на себе. Не залежати від чужої думки все ще непросто. Але, якщо ви хочете отримувати від життя найкраще, а не пасти задніх, доведеться ризикнути.

10. Ви живете минулим

Якщо ви схильні до формулювань «Найкращий час у житті людини – це студентство» та іншим проявам ностальгії, ви і досі знаходитесь однією ногою там. Бути щасливим тут і зараз – мистецтво і робота. Для цього потрібно припинити ідеалізувати події минулого і повернутися обличчям до сьогодення.

Якщо щось заважає радіти, доведеться змінюватися. Зрозуміло, це не так просто, як вдаватися до спогадів, але ефективно.

Щасливе минуле має підживлювати таке ж майбутнє.

Джерело

Читайте також