10 речей, які необхідно робити, щоб не довелося рятувати свій шлюб від розлучення

30 червня 2018 р. 17:32

Розлучення в сучасному світі стає звичайною справою — досить поглянути на невтішну статистику. При цьому кожен мріє побудувати щасливий шлюб і прожити зі своїм партнером в любові та злагоді довгі роки.

1. Поважайте один одного

Гармонійний шлюб будується на взаємоповазі. Навіть коли ви в гніві на свого партнера, висловлюйте свої почуття з повагою. Повага дозволяє виключити ситуації, коли одному з партнерів здається, що другий намагається ним маніпулювати або просуває свою позицію.

2. Не порівнюйте свого партнера з іншими, бережіть своє серце

Пожалійте себе і свої відносини, не порівнюйте свого чоловіка (дружину) з чоловіками подруг, особливо незнайомих людей в інстаграмі та інших соціальних мережах. Навіть подумки, а вголос тим більше. Пам’ятайте, що оточуючі транслюють не реальну, а бажану картинку життя і стосунків.

Так що далеко не факт, що чоловіки інших панянок щодня купають їх у пелюстках троянд, водять у шикарні ресторани, дарують дорогі шуби. А навіть якщо і так, то з цього не випливає, що ці пари щасливі.

3. Доглядайте за собою

Ніколи не переставайте стежити за собою. Сімейне щастя залежить від сексуальних відносин. А вони, в свою чергу, будуються на привабливості. Доглядайте за своїм тілом. Замислюйтесь про те, в якому вигляді ви з’являєтеся перед своєю другою половинкою, у тому числі вдома. Запраним штанам з відвислими колінами, засмальцьованим халатам, стоптаним тапочкам — ні! Підтягнутій фігурі і елегантній домашній (і не тільки) одежі — так! Це стосується і чоловіків, і жінок.

4. Спочатку чоловік, потім діти

Батьківство вимагає від нас безкорисливої турботи про дітей, але буде помилкою приносити свій шлюб в жертву батьківській місії. По-перше, якщо світ крутиться виключно навколо дитини — це погано, насамперед для неї самої.

По-друге, не забувайте, що в основі сім’ї — подружня пара. А по-третє, діти рано чи пізно виростають і покидають батьківське гніздо. І те, з чим ви залишитеся, залежить тільки від вас — з дорогим серцю людиною, з яким вас пов’язує спільна історія, чи виявите, що від шлюбу нічого не залишилося, а ви зустрічаєте старість з кимось нелюбимим до зубного скреготу.

5. Пробачайте

Ніхто не досконалий. І ми всі помиляємось. У будь-яких відносинах партнерам трапляється неправильно розуміти один одного і робити один одному боляче. Якщо подружжя не вміють пробачати, то з часом відносини обваляться під вантажем накопичених образ.

6. Не намагайтеся змінити свого партнера

Це поширена омана — що можна змінити свого чоловіка або дружину. У кожного є недоліки, і навряд чи можливо перекроїти когось так, щоб він став повністю відповідати вашим уявленням про ідеального партнера. До речей, які навіть не варто намагатися змінити один в одному, відносяться погані звички, релігійні переконання, стосунки з батьками, захоплення, те, як партнер сприймає світ і розставляє пріоритети. А ось що варто робити, так це створювати нові родинні звички та традиції, які будуть радувати обох.

7. Утримайтеся від ультиматумів і ніколи не вимовляєте слово «розлучення»

Уникайте фраз на кшталт «Якщо це буде продовжуватися, я піду від тебе». І не вимовляєте слово «розлучення». А якщо вже ви збираєтеся його вимовити, то будьте готові до походу в РАЦС і розділу майна. Щоб потім не повзати на колінах зі словами «Я не те мав на увазі», якщо партнер несподівано скаже: «Окей, йди». Такі фрази, часто кинуті зопалу, не забуваються навіть після примирення, збільшуючи ризик розлучення.

8. Контролюйте своє роздратування

Спробуйте внутрішньо говорити собі «стоп» щоразу, як ви хочете сказати близькій людині образливе слово. Якщо ви відчуваєте, що не можете впоратися з собою, візьміть паузу. Тільки не використовуйте це як маніпуляцію, караючи партнера ізоляцією. Скажіть, що повернетеся до розмови, коли заспокоїтеся. І неодмінно виконайте своє слово.

9. Ніколи не говоріть погано про свого партнера

Ніколи не говоріть погано про свого партнера третім особам. Ні мамі, ні подругам. У вас сварка пройде, ви все забудете і пробачите один одного. А мама чи подруги не забудуть. Ваш партнер так і залишиться для них поганим, і вони будуть налаштовані до нього негативно. Якщо важко і накипіло, то в першу чергу поговоріть по душах безпосередньо з чоловіком. Якщо ж гостро необхідно поділитися з кимось ще — зверніться до психолога.

10. Вивчіть мову кохання свого партнера

У кожного з нас є мова кохання. І ваша мова кохання відрізняється від мови кохання вашого чоловіка (дружини). Можливо, для нього проявом любові є похвала і слова підтримки, а можливо, дотик, а можливо, турбота, допомога або матеріальні подарунки. Яким би не була його мова кохання — вивчіть її і використовуйте.

Джерело:ТУТКА

Читайте також