12 цікавих фактів про Україну та українців

11 травня 2018 р. 19:02

12 фактів про Україну, які вкотре підтверджують, що нам є чим пишатися:

1. У ХІ сторіччі Київ був найбільшим містом Європи.

Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010 – 1054 н.е), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі.

2. Географічний центр Європи знаходиться в Україні.

В Україні, у місті Рахів, в оточенні мальовничих Карпат знаходиться географічний центр Європи.

3. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою

Населення України належить до найбільш освічених, а кількість людей з вищою освітою на душу населення – вищий за середньоєвропейський рівень.

4. Автором першої у світі конституції є українець Пилип Орлик.

5 квітня 1710 року його обрали гетьманом запорізького війська. У цей самий день він оголосив “Конституцію прав і свобод війська Запорізького”. У США конституцію прийняли в 1787 році, у Франції та Польщі тільки у 1791 р.

5. Тарас Шевченко - людина, яка вшанована найбільшою кількістю пам’ятників у світі.

Людина, яка вшанована найбільшою кількістю пам’ятників у світі – Тарас Шевченко – геніальний український поет, мислитель і художник.

6. Три з шести найбільших чоловічих монастирів у світі розміщені в Україні.

Найбільші чоловічі монастирі йменуються Лаврами. Статус Лаври мають лише шість монастирів у світі. Три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, що отримала цей статус ще у 1598 р., Свято-Успенська Лавра в м. Почаїв і Святогірська Свято-Успенська Лавра на Донеччині.

7. Трембіта - найдовший музичний інструмент у світі.

Трембіта – конічна дерев’яна труба без бокових отворів. Її довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти – дві з половиною октави. Її звуки чути більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події.

8. Станція метро «Арсенальна» у Києві - найглибша у світі.

Станція метро «Арсенальна» проходить під землею на глибині 105 м. Станцію біля будівлі парламенту побудували в 1960 р., однією з перших. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні схованки для політичної верхівки.

9. Острозька академія – перший вищий навчальний заклад у Східній Європі.

Острозька академія – перший вищий навчальний заклад у Східній Європі, найстаріша українська науково-освітня установа. У 1576 році князь Острозький Костянтин-Василь заснував слов’яно-греко-латинську академію в Острозі.

10. Українці Ан-225 “Мрія” - літак з найбільшою у світі вантажопідйомністю.

Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак з найбільшою у світі вантажопідйомністю – Ан-225 “Мрія”. Спочатку він проектувався для транспортування космічних кораблів. Наразі “Мрія” виконує комерційні вантажні перевезення.

11. Дуб-патріарх – найстаріший дуб в Україні.

Дуб-патріарх – найстаріший дуб в Україні. Йому понад 1300 років. Це дерево – унікальне поєднання природного скарбу та історичної спадщини входить в 10 найбільш старих дерев Європи.

12. Українська пустеля Олешківські піски є найбільшою в Європі.

Джерело

Читайте також