Завдяки мистецтву ми здатні розвиватися як особистість , розуміти свою внутрішню сутність, формувати власне бачення всього, що відбувається навколо. «Культура» в перекладі з санскритського дослівно означає «шанування світла» виражає прагнення до ідеалів, досконалості і пізнання прекрасного. Щоб надати цінності всіх сфер діяльності культурного світу, був заснований спеціальний свято День культури. Про те, як він з'явився і з якою метою ми зараз розповімо.
Міжнародний день культури
Історія свята бере свої коріння ще з далекого 1935 року, коли був укладений так званий Пакт Реріха - «Договір про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам'яток» у присутності президента США Д. Рузвельт і глав 21 країни зі всього Американського континенту. Через роки, в 1998 році Міжнародна ліга захисту культури запропонувала відзначати дату підписання Пакту Реріха у вигляді свята Міжнародного дня культури 15 травня.
Цікавий той факт, сам Микола Костянтинович Реріх був російським художником і великим культурним діячем 20 століття. Він сприймав культуру як одну з основних рушійних сил людського суспільства на шляху до вдосконалення і вважав, що з її допомогою люди з усього світу різних національностей і віри можуть об'єднатися в єдине ціле, але лише в тому випадку, якщо її берегти і розвивати.
Щороку під час святкування Міжнародного дня культури та відпочинку 15 квітня в багатьох містах влаштовуються урочисті концерти, вечори з музикою, піснями, віршами і танцями. Так само в цей день піднімають Прапор Миру, вітають усіх працівників культури з їх професійним святом цікавими листівками, подарунками і приємними словами.