30 секунд поцілунку, 30 хвилин розмови, 3 хвилини молитви

27 травня 2018 р. 15:07

Це рецепт успішного шлюбу

Використовуйте цей банальний рецепт для подружньої єдності: 30 секунд поцілунку+ 30 хвилин розмови+3 хвилини молитви, ЩОДНЯ. Життя за цими трьома простими правилами гарантує свіжість і довговічність шлюбу. З ними ви ніколи не скажете, що вже пізно.

30 секунд поцілунку  

Нехай простять мені романтики, але я повинен сказати це вголос: хімія у стосунках — це не метафора. Хімія — це просто хімія. У нашій крові присутні речовини, які ми називаємо гормонами. Два з них особливі, це гормони любові.

Познайомтеся з окситоцином і вазопресином.

Окситоцин у значно більшій концентрації виділяється у жінок, наприклад, під час пологів, грудного годування, обіймів, пестощів і поцілунків.

Вазопресин — це чоловічий гормон любові, який наповнює організм під час статевої близькості. Саме ця хімічна суміш створює зв’язок між нами, приваблює нас, дає відчуття близькості й частує нас надзвичайно приємними почуттями, яких ми хочемо дедалі більше.

Працює краще за шоколад і не повнить. Отже, якщо ми хочемо любити одне одного аж до смерті, то… просто маємо любити одне одного. Не тільки тоді, коли нам добре і коли ми, природно, горнемося одне до одного, але — і насамперед — коли ми відчуваємо, що щось починає руйнуватися. Дослідники з Каліфорнії виявили, що 30‑секундний поцілунок викликає секрецію окситоцину.

Тому саме через ніжність гормональний коктейль діє на оптимальному рівні. Отже, нехай фізична близькість перестане бути предметом винагороди або покарання. Нехай це буде постійним елементом наших стосунків. Поцілуймося?

30 хвилин розмови

 Приємно потеревенити про все і ні про що. Погодьмося, що іноді це навіть необхідно, бо бути серйозним — життєво небезпечно. Але з розмовою в подружньому спілкуванні — як із хорошою дієтою: щоб вона принесла очікувані результати, щоби людині стало легше, щоб вона мала сили до життя, дієта має бути збалансованою.

У збалансованій бесіді є час і на легкі теми, і на складні, й на ті, які мають ключове значення для здорового функціонування стосунків. Тридцять хвилин на день — оптимальний час. Розмова, яка будує, — це не монолог, не проповідь, не роздуми, не свідчення, не балаканина, не моралізація, не «бла-бла-бла», а саме діалог.

А він керується своїми непорушними засадами:

1. Ми спочатку слухаємо, а потім говоримо.

2. Ми намагаємося зрозуміти одне одного, а не оцінювати.

3. Ділимося собою (починаємо речення з «я»), своїм досвідом і почуттями (варто мати під рукою список-шпаргалку з переліком почуттів), перш ніж почнемо дискутувати.

4. Уникаємо, як вогню, узагальнення і перебільшення, наприклад: «Ти завжди все…»

5. Не лягаємо спати без пробачення і примирення.

3 хвилини молитви

  Ви коли-небудь пробували бігати на довгі дистанції без розминки або зробити шпагат без попередньої розтяжки? Добре, і не пробуйте. Так і зі спільною молитвою. Ці три хвилини, якщо практикуватися щодня протягом мінімум місяця, схожі на добру і необхідну розминку перед духовним марафоном.

Їхня недооцінка загрожує фальстартом, травмою і, як наслідок, втратою мотивації. Один десяток Розарію вдвох, фрагмент Євангелія дня з готовими роздумами, спонтанна молитва або улюблена літанія. На будь-який смак. Не менш важливим є місце.

 Так само, як ви маєте ліжко для спання, диван для перегляду фільмів, стіл для їжі і робоче місце для праці, так організуйте для себе молитовний куточок: свічку, образ, Святе Письмо, Розарій. Нехай він буде вашим подружнім «наметом зустрічі». Наполегливість приведе до бажання бути разом перед Господом. І ви визнаєте, що в такому доброму товаристві варто бути.

Джерело

Читайте також