Щоб пережити важкі часи, потрібно перш за все мобілізувати всі свої внутрішні ресурси. Налаштувати себе на правильний лад, практикувати спокій, прийняття і навіть подяку за те, що так відбувається. Повірте – все на краще! Життя рано чи пізно виведе вас туди, куди ви прагнете, але, коли ви відчуваєте, що готові втратити свідомість від труднощів, повторюйте про себе ці фрази.
1. Я маю право трохи поплакати, але скоро знову буду сміятися
Емоційна розрядка дуже важливо для того, щоб пережити період скорботи, змиритися з невдачею, помилкою, труднощами. Ніколи не стримуйтеся і не відчувайте провину за те, що ви пригнічені і вам не вистачає сил. Але важливо пам’ятати, що цей стан, необхідність «глянути в очі нашим демонам», не повинно тривати надто довго. Це не повинно бути постійним.
2. Людина, яка найкраще може допомогти мені пережити труднощі, – це я сам
Вас можуть оточувати хороші друзі, чуйний партнер і любляча сім’я, які піклуються про вас. Однак ви повинні бути в змозі впоратися з цими моментами труднощі самі. Без волі, без енергії, без надій вам буде дуже складно вийти з цієї темної кімнати, в яку ви потрапили. Слухайте тих, хто навколо вас, приймайте їх допомогу, але потім ви самі повинні запустити цей внутрішній процес подолання труднощів.
3. Я не можу змінити обставини, але можу змінити моє ставлення до них
Є речі, які неможливо уникнути: втрати, хвороба, розлука, відносини, які рвуться, не дивлячись на всі наші зусилля …Ніхто з нас не може контролювати на 100% ці труднощі і обставини, які іноді життя підкидає нам. Однак лише ми відповідаємо за наші думки.
4. Я почну жити, коли переступлю через свій страх
У наших статтях ми багато разів говорили про зону комфорту. Це щось невидиме, яке оточує нас і дає нам відчуття безпеки і контролю над ситуацією. Однак, коли ми переживаємо труднощі і негаразди, ми відчуваємо, що ці невидимі стіни руйнуються, залишаючи нас повністю беззахисними. Ми повинні подолати цей страх і вийти за межі цього колись затишного кокона, який нас оточував.
5. Я повинна щодня піклуватися про свій спокій
Ви дбаєте про дієту, вагу, ходите до лікаря, щоб перевіряти своє здоров’я. Постійно думаєте і дбаєте про ваших близьких і, можливо, ввечері ви падаєте на ліжко практично без сил. Тепер запитайте себе, коли в останній раз ви думали про свої почуття, потреби і ваш внутрішній світ? Корисно ставити собі це запитання кожен день.
Якщо ми ставимо в пріоритет потреби інших, ми починаємо нехтувати собою. Якщо ми зосереджуємо наші зусилля на матеріальних речах, прагнучи накопичити або отримати їх, ми забуваємо про справді важливі речі.
Коли настають важкі часи, ми повинні бути готові до них, і найкраща стратегія полягає в тому, щоб кожен день ростити наш внутрішній спокій, зміцнювати почуття власної гідності, самооцінку. Не забуваючи, перш за все, що життя тече і все постійно змінюється. Подобається нам це чи ні, ми повинні стати частиною цього руху.