"НЕПРАВИЛЬНЕ" ВИХОВАННЯ
Ви ще перебуваєте на початковій стадії вагітності, живота поки не видно, а всі навколишні, які знають про ваше положення, вже починають розповідати про те, як правильно потрібно виховувати дитину.
З усіх боків на вас сипляться поради, які більше схожі на накази: "Не тягай постійно дитини. Привчиш до рук!", "Не біжи на кожен крик. Він буде тобою маніпулювати!", "Не годуй по першому писку. Він повинен їсти за розкладом!" При цьому, як тільки дитина з'являється на світ, число людей, які знають, як правильно виховувати, тільки збільшується. Нескінченні моралі, критика і поради будуть литися на вас. А всі ваші заперечення сприйматимуться в багнети з голосінням: "Ми вже виховали своїх дітей. Нам краще знати!" У таких ситуаціях потрібно бути гранично жорстким і відразу заявити, що свою дитину ви будете виховувати самостійно, а якщо раптом знадобиться стороння думка, то ви за нею звернетеся, але тільки до фахівця, наприклад, дільничного педіатра.
Якщо ж оточуючі так і будуть вас долати, заявите, що замість порад ви приймаєте гроші на виховання. Зазвичай після таких слів "всезнайки" пропадають.
ДЕМОНСТРАЦІЯ ГРУДЕЙ НА ПУБЛІЦІ
В останні роки набирає популярність природне батьківство, яке має на увазі задоволення природних потреб дітей на комфортному для них рівні. Це стосується, в тому числі, і годування грудьми, а не сумішшю, причому не за розкладом, а на вимогу дитини. Тому батьки, яким близький такий метод виховання, часто годують своїх малюків в будь-якому зручному для цього місці: в парку, в торговому центрі, на дитячому майданчику. Однак навколишня дійсність така, що більшість громадян, вихованих в суворі радянські часи, вважають таку поведінку неправильною і навіть аморальною. На їхню думку, матері дитини має бути соромно і за це потрібно якщо не карати, то обов'язково прилюдно вичитувати.
НЕБАЖАННЯ ДИТИНИ ДІЛИТИСЯ ІГРАШКАМИ
Всім мамам знайома ситуація, коли під час ігор на дитячому майданчику між двома малюками виникає конфлікт: один хоче забрати в іншого іграшку, але йому її не віддають. Крики і сльози дітей супроводжуються домовленостями і проханнями батьків на час поділитися з сусідом по пісочниці заповітною машинкою або лопаткою. Хоча, якщо задуматися, чому дитина повинна віддавати свою власність малознайомій карапузові? І правда!
Якщо до вас, наприклад, на заправці підійде незнайомий чоловік і запропонує помінятися на час машинами або на зупинці жінка попросить пограти в ігри на вашому телефоні, ви погодитеся? Ви хіба скажете собі: "Тобі шкода? Він на час візьме, а потім віддасть"? Ні, не буде такого ніколи, тому що ви знаєте цінність вашого майна і те, що воно може і не повернутися назад. Так чому ви повинні просити свою дитину віддати свою іграшку незнайомому хлопчикові? Він має право не погодитися з вами і заборонити, і не треба його за це лаяти!
СВОЯ НЕІДЕАЛЬНІСТЬ
Психологи хором говорять, що соцмережі - це зло і відфотошоплений світ, який не має ніякого відношення до реальності. Там всІ матусі через місяць мають абсолютно плоский живіт, кожен день ходять з ідеальними зачісками, їхні діти не відригують на нові блузки і виростають вундеркіндами.
Подивившись на подібні картинки, багато жінок починають картати себе за неідеальність, що в кінцевому рахунку може призвести до неврозу або навіть депресії. Не варто звинувачувати себе за те, що вже вечір, а в душ ви так і не сходили. Або за те, що на прогулянку з дитиною виходите практично в піжамі, тому що часу переодягнутися немає. Або за те, що чоловік повертається з роботи, а вечерю приготувати ви не встигли... Навіщо себе лаяти, якщо так живе більшість мам, у яких немає помічників у вигляді нянь і бабусь?
ЖИТТЯ ПО РЕЖИМУ ДИТИНИ
Як часто буває, що ви запрошені на день народження, але збір гостей призначений на 15.00? А це означає, що піти ви не можете. Адже в цей час у вашої дитини денний сон, який він любить проводити в своєму ліжечку. Прикро, але краще не порушувати режиму дня, інакше ввечері вас чекає дитяча істерика, яка може перерости в батьківський нервовий зрив.
При цьому бездітні друзі щиро не розуміють, чому б дитину не вкласти спати у них на дивані або в колясці. І чому ви повинні підлаштовуватися під дитину, коли він ще маленький і йому все одно. Не ображайтеся на своїх друзів, та й на всіх інших, хто цього також не розуміє. Тільки ви повинні вирішувати, як діяти в тій чи іншій ситуації, як буде комфортно вам і вашому малюкові. Він підросте і стане "зручніше", тоді ви зможете брати його куди завгодно, а поки живіть по його розкладу, адже цей час швидко закінчується.