9 причин їсти виноград

30 квітня 2018 р. 12:09

Виноград – одні з найсмачніших ласощів серпня та початку вересня. У чому користь винограду для твого здоров'я? Скільки можна їсти винограду без шкоди для талії? Який виноград корисніший?

Полюби виноград, але знай міру

1. Виноград багатий на вітаміни А, С, В6 і фолати (похідні фолієвої кислоти), а також на важливі мінерали — калій, кальцій, залізо, фосфор, магній і селен. Крім того, виноград містить флавоноїди, які є потужними антиоксидантами, що сповільнюють процес старіння та зменшують негативний вплив вільних радикалів.

2. У кісточках винограду містяться вітаміни А, Е, К та природні олії, що сприяють зміцненню клітин і омолодженню організму. Тому дієтологи радять їсти ягоди з кісточками та зі шкіркою. Остання, до речі, сприяє очищенню кишечнику від шлаків.

3. Багато хто вважає, що від винограду товстіють, але це не так. Насправді, повніють не від самих ягід винограду, а внаслідок підвищеного апетиту, спричиненого виноградом.

Якщо вживати виноград у міру, без фанатизму, шкоди для фігури не буде. Середня норма винограду на день із користю для здоров'я – 10-15 великих ягід, не більше.

Зверни увагу: якщо заїдати виноградом ситну трапезу, розростешся, як на дріжджах.

4. Якщо ж хочеш зміцнити серце та нирки, дієтологи рекомендують регулярно вживати темні ягоди. А вивести «пісок» із жовчного міхура і почистити нирки допоможе світлий виноград, що має сечогінні властивості.

Зверни увагу: калорійність і енергетична цінність і темного, і світлого винограду приблизно однакові. Тому, якщо ти любиш світлий, але усвідомлено робиш вибір на користь темного через його меншу калорійність – ти припускаєшся помилки! Можеш розслабитися та ласувати улюбленим темним виноградом, не думаючи про калорії.

5. У «домашньому» винограді, грона якого трохи «лисуваті», а ягоди дрібні й кислуваті, користі більше, ніж у селекційних сортах. Безперечно, добірний виноград і на вигляд гарніший, і на смак приємніший. Зате й калорій у ньому більше, ніж у «диких» сортах, а от вітамінів — менше.

6. У темних ягодах міститься велика кількість антиоксидантів, що зміцнюють захисні функції організму. Але виноградні ягоди — доволі сильний алерген. Що темніший виноград, то імовірніша алергія.

7. Виноград зміцнює серце. Виноградні ягоди збільшують вміст у крові оксиду азоту, що запобігає утворенню згустків крові, таким чином скорочуючи ймовірність серцевих нападів.

8. Виноград знімає втому та нервове напруження. Завдяки вмісту вітамінів і антиоксидантів, виноград швидко відновлює сили й енергію, зміцнює імунітет і захищає організм від стресу.

9. Рятує при астмі. Виноград покращує стан дихальних шляхів і легенів, тому цю ягоду дуже рекомендують астматикам.

Візьми на замітку! Виноград слід вживати людям зі здоровою системою травлення, тому що ця ароматна ягода доволі «важка» для організму.

Виноград містить легкозасвоювані вуглеводи (глюкоза+фруктоза), що швидко всмоктуються в кров і підвищують рівень інсуліну. Тому всім, у кого слабка підшлункова залоза, проблеми зі шлунково-кишковим трактом, а також цукровий діабет або ожиріння, від вживання цих ягід навіть у малих дозах краще утриматися.

Джерело

Читайте також