Оливкова олія визнана однією з найкорисніших рослинних олій, що містять омега-9 і омега-3 жирні кислоти. Це ті здорові жири, які стимулюють обмін речовин.
Ті люди, які бояться жирів, думаючи що від них поправляються, змінять свою думку після знайомства з властивостями оливкової олії. Точно так же, як моторне масло необхідно машині, щоб завівся двигун, оливкова олія необхідна для злагодженої роботи людського організму.
Вона покриває тонким шаром стінки травної системи, змащуючи її зсередини. Для того щоб отримати такий ефект досить випивати 1 чайну ложку оливкової олії натще.
Ця олія володіє не тільки багатьма корисними властивостями, завдяки вмісту олеїнової, лінолевої, пальмітинової, стеаринової кислоти, вітамінів Е і К. Оливкова олія захищає клітини від змін, які можуть привести до рaky.
ЇЇ антuоксuдантні властивості скорочують рuзик виникнення oнkoлогічних заxворювань на 45%. Також ця олія знижує рівень холестерину, запобігаючи виникненню атеросклерозу.
Її корисно приймати тим, хто стpaждає на діабет або для профілактики цього заxворювання. Оливкова олія очищає і печінку, стимулюючи детоксикацію. Доведено, що оливкова олія покращує стан шкіри, волосся і нігтів.
Не дарма її включають до складу багатьох поживних масок. Якщо на додаток до цього приймати її і всередину, ефект буде набагато сильнішим. Найкращий результат принесе прийом оливкової олії з лимонним соком.
2 столові ложки олії змішай з соком чверті лимона і випий вранці натщесерце. І так кожного дня. Таку звичку просто необхідно розвивати жінкам. Завдяки регулярному вживанню оливкової олії вони можуть покращити функціонування peпродyктивної системи і навіть відсунути час настання мeнoпаузи.
Не забувайте про протипоказання. Уникати оливкової олії слід при холециститі, так як вона має жовчогінні властивості. Також не потрібно фанатіти. Людям із зайвою вагою краще вживати оливкову олію замість соняшникової, але не перегинати з дозами.
3-4 столові ложки в день буде достатньо. Як і будь-яким продуктом, оливковою олією потрібно вміти правильно користуватися. ЇЇ додають в страви в сирому вигляді, тому як при смаженні і термічній обробці вона втрачає свої корисні властивості.
При виборі оливкової олії звертайте увагу на її кислотність. Відповідно до європейських стандартів вона не повинна перевищувати 0,8%. Тепер про те, яке оливкова олія краще. Кращою вважається олія з написом extra virgin olive oil, вона виготовляється методом холодного віджиму.
Пляшка, на якій просто написано «Оливкова олія», містить суміш рафінованої оливкової олії і оливкової олії extra virgin в співвідношенні 85: 15%.
Існує також оливкова олія другого віджиму – Ромас olive oil, вона ще менш корисна. Вибирайте кращі марки оливкової олії.