Частини тіла, які ніколи не слід чіпати руками

02 червня 2018 р. 10:04

Часто ми навіть не замислюємося над подібними речами, а насправді потрібно бути уважними і не чіпати руками певні частини свого тіла, щоб не переносити бактерії з одного місця в інше.

Впевнені, що про важливість такої процедури, як регулярне миття рук, ви знаєте ще з дитинства. Батьки завжди намагаються привчити до цього своїх дітей, адже це елементарні правила гігієни.

Пов’язано це з тим, що протягом дня ми чіпаємо неймовірну кількість предметів, а на них накопичується дуже багато різних бактерій. І якщо нехтувати особистою гігієною, то ці бактерії, потрапивши до нас на руки, так само легко можуть потрапити на інші частини тіла і навіть всередину нашого організму, викликавши тим самим небажані реакції (аж до серйозних захворювань). Так які ж частини тіла ніколи не слід чіпати руками? Що буде, якщо все-таки це зробити? Чому взагалі важливо мити руки?

15 жовтня оголошено ЮНІСЕФ (Міжнародний надзвичайний дитячий фонд ООН, англ. United NationsInternational Children’s Emergency Fund) Всесвітнім днем ​​чистих рук (Global Handwashing Day). Дана ініціатива була розпочата з метою підвищення рівня інформованості населення. Так хотіли привернути увагу до важливості цієї проблеми.

Вся справа в тому, що дуже багато захворювань передаються через руки при недотриманні правил гігієни. Можливо, ви вважаєте себе бездоганними в цьому плані, думаєте, що стежте за своєю гігієною найкращим чином і не піддаєтеся ніякому ризику, бо не контактуєте з токсичними продуктами.

Але перш, ніж так стверджувати, задумайтеся: а чи всі предмети, які ви чіпаєте, є чистими? Наприклад, якщо ви весь день працюєте за комп’ютером, то мікроби легко можуть потрапити з клавіш або екрану прямо до вас в рот. І не слід вважати, що ваш офіс ідеально чистий. Адже мікроби літають і в повітрі теж, і це ми ніяк не можемо контролювати.

1. Очі

Зір є одним з найцінніших почуттів, якими ми володіємо. А тому, коли нам доводиться боротися з будь-якою очною інфекцією, це доставляє сильний дискомфорт.

Дуже часто ми, самі того не помічаючи, можна сказати, звичним рухом тремо собі очі. Або хочемо витягнути вію, що потрапила в око. Якщо зробити це брудними руками, інфекція може посилити свій прояв. Задумайтесь над цим, адже всі ми так чи інакше робимо цю помилку.

Ось деякі рекомендації, які ніколи не слід випускати з уваги:

Завжди мийте руки перед тим, як доторкнутися до обличчя (зокрема, до очей).
Якщо вам потрібно витягнути вію або витерти сльозу, використовуйте для цього одноразову серветку.
Уникайте потрапляння в очі сторонніх предметів і речовин.

Якщо ви носите контактні лінзи, будьте особливо уважні.

Ніколи не чіпайте свої очі, якщо ви попередньо НЕ вимили руки нейтральним милом.
Важливо, щоб ви навчилися знімати і одягати контактні лінзи з великою обережністю. Попросіть свого офтальмолога, щоб він показав вам, як правильно це робити.
Намагайтеся не торкатися очного яблука руками, так ви можете легко пошкодити цей чутливий орган.

Часто, коли ви повертаєтеся додому після важкого робочого дня, ви відчуваєте себе настільки втомленими, що хочете скоріше зняти лінзи і впасти в ліжко. Але ви не повинні ні в якому разі ігнорувати процес їх очищення. Вся справа в тому, що рідина, призначена для зберігання контактних лінз, не вбиває всі мікроби. Вона лише трохи очищає їх поверхню.

Руки ж мити слід лише твердим нейтральним милом і теплою водою. Рідке мило, як правило, залишає на руках захисний шар з різних хімічних речовин, і вони легко можуть потрапити на ваші лінзи. З плином часу їх накопичиться надто багато, і в результаті ваші лінзи прослужать набагато менше. Ви самі скорочуєте термін їх придатності.

2. Інтимна зона

Інтимна зона, власне, так і називається, що більшості з нас зрозуміло: перш, ніж доторкатися до себе «там», слід переконатися в дотриманні правил особистої гігієни. Мікроби і бактерії, занесені в інтимну зону брудними руками, можуть викликати розвиток будь-якого виду інфекцій.

Адже ця ділянка сама по собі волога, там своя мікрофлора і свої мікроорганізми, і при взаємодії з іншими видами бактерій, можуть виникнути серйозні неприємності. Дуже поширеною помилкою серед жінок є «надмірні» старання.

Прагнення до чистоти змушує їх користуватися не тільки водою і милом, а й спеціальними вагінальними шампунями (для інтимної гігієни). Ми ж, зі свого боку, рекомендуємо вам мінімізувати використання мила і повністю виключити вагінальні шампуні.

3. Вуха

Руками не слід чіпати і вуха (і вже тим більше не варто дряпати їх нігтями). Такі дії можуть легко призвести до внутрішніх пошкоджень, в які потім потрапить інфекція. По-перше, не забувайте, що в вухах у нас є сірка. Вона як раз і служить природним бар’єром, що захищає наші вуха від бактерій.

Тому не варто намагатися видалити з вух всю сірку. Якщо ви відчуваєте, що її накопичилося занадто багато, сходіть до отоларинголога. Він допоможе вам видалити надлишок сірки з вух і, головне, зробить це правильно і максимально безпечно.

4. Обличчя

Постарайтеся не чіпати руками і своє обличчя. Звичайно, в більшості випадків ми робимо це ненавмисно, практично «на автоматі», але потрібно все-таки цього уникати. Настільки, наскільки це можливо. Причин цього кілька.

Перше — це те, що бактерії і бруд, що зібралися у нас на руках, потрапляють на шкіру обличчя. Якщо ви не підтримуєте належну гігієну, пори легко закупорюються і забруднюються. В результаті на шкірі з’являються прищі і почервоніння. Єдиним винятком з правила є умивання. Тобто чіпати своє обличчя можна тільки для того, щоб його помити. Звичайно, попередньо вимивши руки.

Отже, як ви вже переконалися, чіпати руками різні частини свого тіла не варто. Це зумовлює появу проблем, як незначних, так і вельми серйозних. Так що візьміть собі на замітку і прагніть стежити за руками!

Джерело

Читайте також