Він розташований в такому незручному місці, що приховати його можна тільки мішкуватим одягом. Тому війну з жировими відкладеннями на животі дами ведуть безупинно. Дієти, спортзал... Комусь допомагає, комусь не дуже. А чому? Може бути, до початку "бойових дій" потрібно визначитися з причиною і бити вже точно в ціль?
Причина перша. Вагітність. Ну, подруго, тут спортзал і дієта не допоможуть.
Причина друга. Слабкі м'язи. Ця причина стає особливо актуальною після пологів, але й у дівчат, які не народжували, така «біда» трапляється. Подумаймо логічно, не акцентуючи особливо на медичних знаннях. Що таке наш живіт? "Склад" найважливіших життєвих органів, що мають свій розмір і вагу. І все це багатство повинен хтось тримати. Хто (вірніше, що)? М'язи.
Якщо вони слабшають, усе, що перебуває всередині, опускається вниз під дією сили тяжіння. Куди? У живіт, куди ж ще, далі ж нікуди. От чому проблема великих животиків найчастіше наздоганяє людей у віці (м'язи втрачають свій молодий запал і сила земного тяжіння нарешті одержує шанс для торжества). На жаль, це "торжество" призводить до багатьох проблем зі здоров'ям. Вихід? Качай м'язи!
Причина третя. "Чоловічий" тип фігури. Поняття, звісно, умовне і зовсім не означає, що слідом за животиком у тебе почнуть рости вуса. Фізіологи відзначають: у людей із жіночим типом фігури надлишки жиру більш-менш рівномірно розподіляються по тілу. А якщо вже закортіло їм зібратися в одному місці, вибирають стегна ("вушка") або накопичуються трохи нижче лопаток, під руками ("крильця"). Якщо ж із юних років надлишки жиру норовлять зібратися на животику – тобі просто не пощастило, і природа наділила тебе чоловічим типом фігури. Вихід? Менше їсти та більше рухатися.
До речі, якщо ти зненацька почала повніти за "жіночим типом" (поширшали стегна, плечі, а на зашийку з'явився жировий валик – так званий горб бізона) – будь уважна! Це прикмети серйозних гормональних проблем. Не відкладай візит до ендокринолога, пройди тести на гормони.
Причина четверта. Цукровий діабет. Повнота прийшла нізвідки? Простеж за собою – чи не підвищилася в тебе потреба в рідині? Чи не хочеться пити в мороз? Чи не з'являються під кінець робочого дня набряки на ікрах ніг (відбивається гумка від шкарпеток, шкіра почала псуватися, раз у раз з'являються якісь подразнення). Не хочеться тебе засмучувати, але все це – дуже характерні ознаки цукрового діабету. Терміново здай аналіз на цукрову криву.
Причина п'ята. Сон. Це одне з останніх відкриттів учених. Вони встановили, що кругленький животик нерідко приходить як розплата до тих, хто не вміє спати. На роль "піддослідних кроликів" відібрали й відсортували за способом життя (фізичної активності, харчування тощо) тисячу людей.
За ними спостерігали протягом 5 років. І встановили, що люди, які сплять менше 5 годин, а також ті, хто любить поспати більше 8 годин на добу, нерідко розплачуються за це своєю зовнішністю. Відрегулюй сон замість того, щоб морити себе голодом і мучити в спортзалі!
За матеріалами:tochka.net