“Я, звичайно, могла б забрати до себе на літо внучку, мені це не важко. Але … “Відповідь цієї мудрої тещі гідна наслідування!

07 червня 2018 р. 09:31

Хто така бабуся? Cучасна бабуся – це і няня, і домробітниця, це джерело нескінченного пустощів і подарунків для онуків. А головне, бабуся – символ мудрості, любові і поблажливості. Але бабуся – це для онуків, а ось для мого чоловіка бабуся його дітей – теща. Причому любима, що, на жаль, зустрічається далеко не у всіх сім’ях.

Відносини тещі і зятя вже давно увійшли в приказку, стали об’єктом багатьох анекдотів і навіть можуть стати причиною розлучення. Начебто, що може бути простіше, двоє людей, хоч і не рідних можуть знайти спільну мову, хоча б з любові до своєї близької людини – дочки і дружини. Але не завжди так буває. Що це – ревнощі, власництва, бажання захистити кохану людину?

А ось моя хороша подруга Ольга вважає, що це – людська дурість і відсутність розумного підходу у відносинах. І я згодна з нею. Тому що ситуація в її родині – справжній приклад того, як мудрий вчинок тещі вибудував практично ідеальні відносини, як з зятем, так і з дітьми. А її чоловік щиро висловлюється про матір своєї дружини з великою повагою і теплом.

Улюблена теща

Якось в гостях у Олі я задала її чоловікові питання: в чому секрет його хороших відносин з тещею?

І ось що він мені відповів: «Коли я одружився, я з побоюванням поглядав на свою майбутню тещу. Я занадто багато наслухався свого часу оповідань і скарг від своїх друзів на шкідливих тещ і думав, що так буває з усіма. Тим більше, що мама моєї дружини була на момент весілля самотня, і я чекав, що вона буде від нудьги втручатися в нашу сім’ю.”

І правда, так буває. Напруга у відносинах може виникнути і в тому випадку, якщо особисте життя тещі не зовсім влаштованe. На жаль, часто так трапляється, що в цій ситуації жінка відчуває себе самотньо і сприймає сім’ю дочки як свою власну. Вона або записує зятя в сини, або перекладає на плечі молодого подружжя обов’язки, які, по ідеї, повинен виконувати чоловік.

Але мама подруги поводилась по-іншому.

«Час минав, теща особливо на горизонті не мелькала. Вона, звичайно, кожен день дзвонила до дочки – я регулярно чув, як дружина щебече з нею по телефону, але цим справа і обмежувалася! »- продовжував свою розповідь Сергій, чоловік тієї самої подруги Олі.

«Потім народилася дитина, і я думав, що, напевно, тепер вона буде днювати і ночувати в нашій квартирі, щоб навчати уму-розуму. Але теща і тут мене розчарувала – вона купила коляску, притягла цілий чемодан пелюшок-сорочечок і знову тихенько пропала.

Вона, звичайно, допомагала посидіти з дитиною, коли дружині потрібно було терміново відлучитися в поліклініку або до зубного. Але на цьому справа і обмежувалася! »- з посмішкою промовив чоловік подруги.

І ось в травні, після трьох років, Сергій запропонував Олі поїхати кудись на море відпочити. А дитину на цей час залишити її мамі. «Все одно вона одна, нехай порадіє внучці!» – сказав він. На що Оля посміхнулася і запропонувала мені самому поговорити про це з її мамою.

І власне ось і сам секрет ідеальних, на мій погляд, відносин зятя з чоловіком, який я почерпнула з цієї розповіді Сергія: «Приходжу я до тещі, навіть не просто так, а з цукерками. Вона посміхається, зустрічає, заварює чай. Я розповідаю їй, що непогано б внучці літо провести з бабусею, поки батьки трохи відпочинуть і наберуться сил на морі».

Теща вислухала чоловіка своєї дочки і відповіла на його пропозицію такими словами: «Я, звичайно, могла б забрати до себе на літо Оленку, мені це не важко. Але ось скажи мені, мій дорогий зять, коли у тебе ще буде можливість відвезти на море трирічну дочку? Тільки в цьому році. Тому що, через рік це буде чотирирічна дівчинка, тобто трохи вже інша.

І ти назавжди втратиш ціле літо спілкування з донькою, сплавивши її бабусі. Невже ти так легко віддаси мені таку коштовність? А ще через років п’ятнадцять твоя власна дочка вже сама не захоче їхати з тобою на морі, тому що буде дорослою і у неї будуть свої друзі.

Вона швидко виросте, а у тебе навіть не залишиться спогадів, як ти вперше завів, тримаючи за руку, захоплену дитину у хвилі. Як вперше поклав їй на долоню черепашку і вперше побудував разом з нею пісочний замок.

Це перш за все твоє право! І право твоєї дочки пам’ятати, що вперше море показав їй саме тато, а не якийсь інший чоловік. Не лишай її цього! »

«Повір моєму досвіду, – продовжила вона, – наші діти з нами на вельми нетривалий період нашого життя. І кожна мить, проведена з ними – неповторна! »

І тут Сергій надовго задумався. Він згадав, як і його самого постійно на все літо відправляли до бабусі в село. Пригадав, як у його тата дуже часто не було на нього часу через сильні навантаження на роботі. А потім його звалив інсульт і, виявилося, що Сергію дійсно нічого про нього згадати.

Ця розмова відбулася рік тому, і тим же влітку, в липні, Оля, Сергій і їхня дочка Оленка поїхали на море разом. І в цьому році вони знову поїдуть разом!

«А тещу свою я люблю і поважаю, тому що це дійсно мудра жінка!» – сказав наостанок Сергій, а я запам’ятала. І мій чоловік теж!

Тому і моя сім’я цього літа поїде на море разом, До речі бабусь і дідусів ми теж візьмемо з собою, тому що час, проведений зі своєю сім’єю, – найпрекрасніше і безцінне, і про це варто пам’ятати кожному!

А ще вчені довели, що бабуся по материнській лінії – найважливіша людина в житті дитини. Вона не просто передає йому необхідні знання, досвід і дарує любов, тепло і турботу. Виявляється, її зв’язок набагато глибший!

Джерело

Читайте також