Які продукти стають кориснішими після термічної обробки

12 грудня 2018 р. 01:13

Ми звикли вважати, що овочі та фрукти набагато корисніше їсти свіжими, і часто намагаємося мінімізувати їх температурну обробку, щоб зберегти всі корисні речовини в цілості й схоронності.

Виявляється, всупереч розхожій думці, зустрічаються і продукти-виключення, користь яких завдяки термообробці розкривається ще більше.

ШПИНАТ

Хороші новини: приготований на пару або відварений шпинат віддасть вашому організму набагато більше таких корисних речовин, як кальцій, білок, цинк, тіамін і залізо. Важливі каротиноїди, такі як бета-каротин, лютеїн і зеаксантин, також стають більш доступними і легше засвоюються.

Сміливо можете додавати шпинат в свій омлет, рис, сочевицю або суп. До речі, все вищесказане не зменшує гідності свіжого шпинату – він як і раніше багатий вітаміном С.

ТОМАТИ

У тушкованих помідорах збільшується вміст потужного антиоксиданту лікопену, причому чим довше їх будете готувати, тим корисніше – через 2 хвилини його кількість збільшується на третину, а через 15 хвилин – в 1,5 рази.

Недаремно лікарі радять додавати в страви 1-2 столових ложки томатної пасти в день для отримання рекомендованої добової дози лікопену, який знижує ризик розвитку серцево-судинних і онкологічних захворювань.

Готуємо домашній томатний соус, додаємо його до спагетті, піци, м’яса, додаємо томати в рагу і омлети. Невелика порада: любителям свіжих помідорів корисніше їсти їх підсоленими і приправленими рослинним маслом – так їх корисні речовини будуть легше засвоюватися.

МОРКВА

Саме при температурній обробці в моркві збільшується вміст бета-каротину – вітаміну А, який допомагає нашому організму боротися з раком і зберігає зір. Також після відварювання кількість антиоксидантів в моркві збільшується на 34% – краще за все для цього відварити моркву в шкірці.

До речі, відварна морква містить менше клітковини і пектину, ніж свіжа, значить, вона буде краще перетравлюватися, тому її можуть включати в свій раціон люди, які страждають хворобами травлення.

ЦИБУЛЯ

Цибуля містить особливий флавоноїд під назвою кверцетин, який має протизапальні властивості. Щоб збільшити його концентрацію, злегка обсмажте на повільному вогні або протушкуйте цибулю не більше 5 хвилин. Якщо зробити це довше, то кількість квертеціну піде на спад.

До речі, червона і золотиста цибуля спочатку містить в собі більше кверцетину, ніж біла.

ЧОРНИЦЯ

Замикає наш список чорниця, якою тепер можна сміливо начиняти пироги, мафіни і робити з неї густий джем, адже після термообробки чорниця стає частково кориснішою.

Чому частково? Справа в тому, що порівняння ягоди до і після термічної обробки показали, що вітамін С в ній руйнується від високих температур, вміст кверцетину, потужного антиоксиданту, залишилося на колишньому рівні, а ось вміст фенолової кислоти збільшився.

Джерело

Читайте також