Маловідомі факти про котиків

28 лютого 2018 р. 13:25

Кішки здатні зачаровувати і спантеличувати нас в один і той же час. Сподіваємося, вам цікаво буде дізнатися про них кілька дивовижних фактів.

Хто кого приручає
Дослідження показало, що кішки використовують своє нявкання і муркотіння, як спосіб впливу на людей. Один специфічний звук, який вони видають, збігається за частотою з плачем дитини. Кішки точно знають, що люди відгукнуться на плач і зроблять все, щоб дитина не плакала. Вони знають це і користуються цим.

Кішки в Давньому Єгипті
Єгиптяни вважали кішок священними, наряджали їх в коштовності і годували вишуканими стравами. Коли кішки помирали, їх муміфікували. Будь-якому, хто завдавав шкоди кішці, загрожувала смерть.

котяче самозцілення
Дослідники виявили, що кішки муркочуть з частотою від 25 до 150 герц. Це саме та частота, при якій найкраще відновлюються кістки і м'язи.

Нирки на заздрість
У чому кішкам можна дійсно позаздрити так це в тому, що вони здатні вгамувати спрагу за допомогою морської води. Їх нирки досить ефективно відфільтровують сіль.

котячі вуса
Вуса кішки - вібриси - це навіть не волосся як такі, а чутливі рецептори, завдяки яким кішка може отримувати інформацію про навколишній світ. Не можна обрізати вуса у кішки, інакше вона може стати серйозно дезорієнтованою і наляканою.

Кішки в Діснейленді
Щоб запобігти навалу гризунів, Діснейленд дозволяє 100 кішкам безперешкодно бродити по парку. Всі вони, звичайно, стерилізовані, вакциновані і позначені. Про них піклуються працівники парку.

Падіння з висоти
Відомо, що кішки володіють дивовижною здатністю приземлятися точно на лапи при падінні з великої висоти. Проте, той факт, що одна кішка впала з 32-го поверху і вижила, не може не вразити. У кішки був зламаний зуб і пошкоджена легеня, але її виходили.

Кішки люблять поспати
Вони сплять 13-16 годин на день, що становить 70% від їх життя. Сон необхідний їм для підтримки життєвої енергії, відновлення сил, для полювання.

походження кішок
Вчені простежили родовід домашніх кішок до їх диких предків, які жили 100 000 років тому на Близькому Сході. Вважається, що кішки були вперше одомашнені людьми приблизно 10 000 років тому.

Кот-мер
У мексиканському місті Халапа кіт на ім'я Морріс балотувався на пост мера. Його прихильники кажуть, що популярність кота викликана розчаруванням у корумпованих політиків.

Кішки-хижаки
Кішки дійсно хороші мисливці, може бути, навіть занадто хороші. Вони - загроза для земноводних, рептилій і птахів. Через це вони фігурують в переліку 100 найнебезпечніших хижаків.

Кот-рекордсмен
Кіт породи мейн-кун на ім'я Стьюї є рекордсменом книги рекордів Гіннесса як найдовший кіт у світі. Його довжина від кінчика носа до кінчика хвоста складає цілих 123 сантиметри.

У кішок і людей є щось спільне

Мозок кішки схожий на людський. Кішки, як і люди, мають короткочасну і довготривалу пам'ять. Частина їх мозку, яка контролює емоції, також ідентична людської.

котячий маразм
Не тільки у людей, але і у кішок з віком знижується зір, розвивається хвороба Альцгеймера або недоумство. Якщо ваш вихованець видає дивні звуки, забуває, де знаходиться його туалет, і перестає доглядати за собою, то, швидше за все, до нього прийшла старість.

умивання
Кішки вилизують себе з різних причин, але, можливо, ви помічали, що відразу після того, як ви їх погладили, вони тут же починають умиватися. Можна здогадатися, що вони роблять це для того, щоб змити з себе ваш запах і повернути свій власний.

котів потіють
Потові залози кішки розташовані на подушечках лап. Коли дуже жарко, кішки також намагаються сховатися в тіні і лижуть свою шерсть, щоб охолодитися.

Найбагатший кіт
Блекі - найбагатший кіт у світі. Він успадкував майно в 13 мільйонів доларів, коли його власник Бен Рі помер в 1988 році.

унікальний ніс
Як і людські відбитки пальців, відбиток носа кожної кішки унікальний. Але малоймовірно, що це можна використовувати як спосіб ідентифікувати їх, враховуючи, що зняти ці відбитки буде важкувато.

котячі підношення
Господарям кішок не раз доводилося приймати від них підношення у вигляді мертвого гризуна. Навіщо ж кішка приносить вам свою здобич і кладе у ваших ніг? Щоб навчити своїх кошенят знаходити їжу і полювати, мати часто повертається до них зі своєю здобиччю. У стерилізованої кішки немає кошенят, тому вона приносить жертву своїм господарям.

Кішки - НЕ ласуни
Здатністю насолоджуватися смаком солодощів ми зобов'язані гену Tas1r2. Мутації цього гена привели до того, що деякі ссавці втратили цю здатність. Саме до таких ссавців і відносяться кішки. Кішки байдужі до солодкого.

Читайте також