Після такого тривалого обмеження особливо організм "тягне" на молочні продукти. На думку гастроентеролога Галини Незговорової, аби не потрапити до лікарні після таких перепадів краще додавати в їжу більше спецій та зелені, вони покращують травлення, а от про м'ясо, особливо копчене, треба забути. Замініть його на індичку або курку.
"Наша травна система не може швидко змінювати свою роботу і це може обернутися запаленням шлунка, кишечника, підшлункової залози, жовчного міхура. Якщо ти не їв тривалий час м'ясо і рибу, а потім сів і з'їв там за три дні - 3-4 кілограми м'яса, то потрібно розуміти, що для організму це катастрофічно важко ", - запевняє спеціаліст.
Тим паче, що після такого "марафону" організм стає дуже млявим, постійно хочеться спати, а сон після переїдання – погана звичка.
Професійні спортсмени підтвердять: система "потім скину зайве" не працює, набрати калорії в сто разів легше, ніж їх скинути. Тим паче, що не кожен готовий потім щоранку бігти по 10 кілометрів та плавати на швидкість. Краще одразу замислитись про наслідки, задовго до того, як сядете за стіл. Виключити солодкі напої (газовані, соки), обмежити вживання алкоголю.
Основна загроза навіть не у спокусах, а в родичах – саме вони постійно провокують "скуштувати ще шматочок". Аби уникнути неприємностей, реагуйте спокійно і делікатно відмовтесь. Не забувайте: якщо зараз ви пуститеся берега, потім можете страждати від нудоту, або й отруїтися, що нерідко пов'язано із вживанням жирних страв та випічки.