Названо продукти, які не можна мити

12 травня 2018 р. 09:44

Все, що ми збираємося готувати, ми обов’язково миємо, будь то м’ясо, риба, фрукти, овочі… Це аксіома для будь-якої господині. Проте ця істина не є непорушною. Про це свідчать дослідження вчених.

Досить подивитися на фрукти та овочі на прилавках, стає зрозуміло, що їх ретельно готували перед «виходом на подіум». Їх не просто миють, але і обробляють спеціальними розчинами, переслідуючи як мінімум дві цілі, що випливають одна з іншої. По-перше, не дати якимось бактеріям розмножуватися в яблуках або помідорах, і тим самим не дати продукту зіпсуватися.

А по-друге, як можна довше підтримувати товарний вигляд. Перед їжею ви, звичайно, помиєте будь з овочів або фруктів. А ось перед зберіганням робити цього не варто. Знищивши захисний шар з поверхні огірка або сливи, ви тим самим у процесі миття можете додати нових бактерій, які, як правило, завжди є на поверхні кухонної раковини.

Розмножуючись, вони дуже швидко зроблять ваш овоч або фрукт неїстівним. Ягоду перед їжею мити треба. Але попередньо покладіть її на годину в холодильник. А потім – в друшляк під холодну воду. Охолоджена ягода не буде «розвалюватися» під час миття і вам не доведеться їсти «кашу» замість малини або полуниці.

А ось герметично запаковані зелень або салати немає сенсу мити навіть перед їжею. Як правило, перед упаковкою зелень не тільки ретельно миється, але і знезаражується, щоб усунути джерела гнилі. Фахівці Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США – USFDA запевняють, що, якщо ви візьметеся мити зелень, ви знову ж занесете на неї бактерії з кухонних поверхонь. Крім того, доведеться чекати, щоб вона висохла, так як їсти мокру зелень або додавати її в салат з краплями води не дуже приємно.

Але ось, наприклад, з м’ясом не все так просто. На ньому теж чимало бактерій. Але вони іншої властивості. Змити їх водою неможливо. Зате, коли ви миєте м’ясо, бризки від нього розносять бактерії по всій кухні. У USFDA пояснюють, що мікроби, які живуть на м’ясі, неможливо змити проточною водою. Їх вбивають тільки високі температури.

Якби можна було бачити мікроби, то після миття м’яса ви виявили б їх на всіх поверхнях вашої кухні: раковині, стільниці, посуді, обробних дошках і на приготовлених для салату свіжих овочах або фруктах. Скільки б потім не мили фруктово–овочеву продукцію, бактерії залишаться на них і проникнуть в організм разом з блюдом. Особливо небезпечно це, на думку медиків, для людей з ослабленим імунодефіцитом, вагітних, літніх людей, маленьких дітей.

Тому м’ясо краще відразу опускати у воду для варіння, або відправляти в духовку для запікання. Не забудьте вчасно знешкодити і упаковку з–під сирого м’яса. Її треба негайно прибрати в сміття, а перед цим бажано герметично запакувати в поліетиленовий пакет, щоб бактерії від «м’ясної» упаковки не поширювалися по кухні.

Якщо хтось вирішить залишитися вірним традиції і все ж мити м’ясо, але вже гарячою водою, фахівці попереджають, що таким чином ви зіпсуєте смак м’яса, воно не буде ні соковитим, ні підрум’яненим.

За свідченням співробітників того ж управління, м’ясо курки найчастіше містить на собі бактерії сальмонели – джерела одного з найсерйозніших інфекційних захворювань сальмонельозу. Шлунково–кишкові розлади, зневоднення, інтоксикація – явні ознаки цього захворювання. Проявляється воно від 12 до 72 годин. Бактерії сальмонели гинуть при 74 градусах. Згідно з дослідженнями американських лікарів, 47 відсотків господинь, які мають звичку мити птицю, заражаються сальмонельозом.

Не праві і ті, хто миють яйця. У продаж вони надходять вже обробленими проти бактерій. У різних країнах застосовують різні препарати для обробки яєць, але завдання в них одне: знешкодити яйце від проникнення бактерій всередину. Коли ви миєте яйце, ви змиваєте захисний шар і тим самим збільшуєте вірогідність попадання бактерій в яйце, а потім і в організм членів вашої родини.

До речі, фахівці міністерства сільського господарства США рекомендують не мити яйця перед зберіганням, але мити безпосередньо перед вживанням, інакше бактерії потраплять безпосередньо в яйце під час розбивання шкаралупи. А мити яйця рекомендується водою не нижче 45 градусів за Цельсієм.

Гриби належать до продуктів, які не мити не можна. Але хто сказав, що їх треба обов’язково замочувати? Особливо, якщо мова йде про магазинні печериці. Тут немає меж обуренню кухарів. На їхню думку, вимочені гриби практично не придатні до вживання – у них не буде ні смаку, ні запаху. Найкраще гриби подовше потримати під проточною водою.

Неймовірно, але деякі перед приготуванням миють макаронні вироби. Кулінари всього світу в жаху закочують очі – мало того, що з макаронів таким чином змивається весь крохмаль, те, що з них вийде після приготування, можна назвати одним словом – каша.

Джерело:ukrhealth.net

Читайте також