Хороші манери - основи поведінки будь-якої вихованої людини в суспільстві. І в будь-якому суспільстві здавна існують правила поведінки, вони ж елементарні правила поваги і ввічливості, які назвали етикетом - повідомляє tochka.net
Багато хто з ним мало знайомі і часто роблять помилки, що ставить людину в незручне становище. Ми нагадаємо тобі 10 найелементарніших правил хорошого тону, яких повинна дотримуватися в цивілізованому суспільстві будь-вихована людина. Тому що не забуваємо - зміни на краще починаються саме з себе.
Ніколи не приходь в гості без дзвінка. Поставити господаря будинку в незручне становище - кричуща нетактовність. Пояснювати, що в такій ситуації може бути нетактовного - думаю, не потрібно. Якщо ж тебе відвідали без попередження, можеш дозволити собі бути в халаті і бігуді. Якщо ти не матимеш чим пригостити незваних гостей, то це не твоє упущення - ти нікого не чекала. В такому випадку врятувати ситуацію може те, що гості самі принесуть частування. Якщо ж у тебе вдома бардак - то це теж не твій "фак-ап".
Вітайся зі знайомими свого супутника. Якщо ти йдеш з ким-небудь, і твій супутник/супутниця привітався/привіталася з незнайомою тобі людиною, слід привітатися і тобі - мовчати і відводити очі не належить.
Жінка може не знімати в приміщенні капелюх і рукавички. АЛЕ шапку і варежки зняти все ж слід.
Дотримуйся таємниці листування. Батьки не повинні читати листів, призначених їх дітям. Подружжю слід так само діяти і по відношенню один до одного. Якщо в ресторані у твого супутника на екрані гаджета висвічується повідомлення, не слід намагатися його прочитати - так ти чиниш вкрай некрасиво.
Не клади смартфон на стіл в громадських місцях. Вищезгаданий супутник в ресторані, який залишив гаджет на столі, чинить некрасиво. Залишаючи телефон на столі, людина показує, наскільки важливу роль в її житті відіграє пристрій зв'язку і наскільки сильно їй нецікава яка відбувається між вами розмова. Більш того, повідомлення, що приходять на смартфон, відволікають вас обох.
Якщо ти промовляєш фразу: "Я тебе запрошую", це означає, ти і платиш в закладі. Інше формулювання: "А давай сходимо в ресторан", - в цьому випадку кожен платить за себе, і тільки якщо чоловік сам пропонує заплатити за жінку, вона може погодитися.
Чоловік входить в ресторан завжди першим, щоб метрдотель зміг зробити висновки про те, хто є ініціатором приходу в заклад, і хто буде платити. У разі приходу великої компанії, входить першим і платить той, від кого надходило запрошення в ресторан. Але якщо біля входу відвідувачів зустрічає швейцар, то чоловік зобов'язаний пропустити першою жінку.
Вулицею чоловік повинен йти зліва від жінки. Справа можуть йти тільки військовослужбовці, які повинні бути готові виконати військове вітання.
Прийшовши в кіно, театр, на концерт, йти до своїх місць слід ТІЛЬКИ обличчям до сидячих. Першим проходить чоловік.
Вітатися першою. Ким би ти не була - керівником великої корпорації, академіком або студенткою-першокурсницею, входячи в приміщення, слід вітатися першою.