Користь страв з гарбуза складно переоцінити, тому не пропустіть гарбузовий сезон і обов’язково включайте його в свій раціон харчування
Чим корисний гарбуз для організму
зміцнює здоров’я
допомагає в профілактиці багатьох хвороб
омолоджує організм
допомагає скинути зайву вагу
підвищує імунітет
насичує вітамінами і мікроелементами
легко перетравлюється
низька каллорійність
гіпоалергенний
допомагає знизити рівень холестерину
Які корисні речовини містить гарбуз
У м’якоті гарбуза міститься цілий скарб вітамінів. У ньомуій дуже багато вітаміну С – який прекрасно захищає від осінніх застуд
Вітаміни групи В підтримають нервову систему, дозволять боротися зі стресом, переможуть втому і дратівливість, безсоння, зміцнять нігті і волосся, дозволять шкірі бути красивою і без прищів.
Вітаміни А і Е подбають про молодість організму, адже вони допомагають боротися зі старінням і зморшками, а ще сприятливо діють нагостроту зору.
У гарбузі міститься рідкісний вітамін Т – він допомагає засвоюватися їжі і перешкоджає ожирінню.
Крім того, в м’якоті гарбуза багато пектинів – харчових волокон, які м’яко очищають кишечник.
У гарбузі містяться дуже важливі для розвитку дитячого організму мікроелементи – магній, калій, кальцій, залізо, фосфор.
Гарбузовий сік – засіб номер один при запopах у дітей.
Гарбуз можна їсти сирий, тушкувати, запікати, дієтологи вважають гарбуз кращим гарніром до м’ясних страв. З гарбуза виходить чудовий суп-пюре, з нього можна пекти смачні запіканки, оладки, пироги, додавати до овочів.
Сік з гарбуза вважається еліксиром молодості. Він відмінно втамовує спрагу, має сeчoгінну і жoвчoгінну дію, з додаванням меду діє як жарознижувальний засіб, випитий перед сном, дозволяє позбутися від безсоння.