Нікому нічого не доводьте

14 серпня 2018 р. 13:42

Кожна людина живе у власній психічній реальності, яка створюється з її переконань.

Основна причина розбіжностей між людьми – в тому, що кожен вважає свій погляд на те, що відбувається єдино вірним. Спостереження за дійсністю допомагає зрозуміти, що це лише різні погляди на одне і те ж, а критерієм достовірності є наш власний життєвий досвід. Навчившись аналізувати з різних сторін, ми зрозуміємо, що будь-яка позиція виявиться недостовірною – всього лише точкою зору.

Про що говорить потреба щось доводити

Неприйняття позицій інших людей викликає в нас негативні емоції, але якщо подивитися з іншого боку, спроба щось довести – це дзеркало того, що ми не приймаємо в собі:

– впевненість, що ми точно знаємо, як треба;

– засудження вчинків інших як відображення неприйняття себе;

– переконання, які вже безнадійно застаріли;

– підсвідома неготовність до змін.

Кожна людина вже від народження має здатність думати і вчитися, кожен народжується для того, щоб отримати власний життєвий досвід: навчитися любити, думати самостійно, створювати власний світ, нікому нічого не доводити, нічого не відкидати, а приймати як є точки зору інших людей (що не обов’язково означає згоду з ними.

Ухвалення як основний спосіб взаємодії з реальністю

Коли ми погоджуємося на умови, які не відповідають нашим переконанням, ми відчуваємо певний душевний дискомфорт.

Але якщо якась обставина є, вона для чогось існує, незалежно від того, подобається вона нам чи ні. Прийняти – це значить визнати право іншої людини бути такою, якою вона є. Визнавши реальність існуючої, як є, ми отримуємо можливість вступити з нею в контакт і впливати на неї.

Не приймаючи, ми не можемо скористатися тим, що нам дається для чогось важливого. Чинячи опір певним людям або обставинам, ми даремно витрачаємо величезну кількість енергії, яка могла б значно поліпшити наше життя.

Ніколи нікому нічого не доводьте, так як втрати цієї енергії просто колосальні: ми гасимо себе, гасимо інших людей, гасимо ресурси ситуації і всієї нашої реальності. Ми витрачаємо психічну енергію на розмови і проблеми, що лежать за рамками наших повноважень, витрачаємо сили на те, що змінити не можемо: намагаємося виховувати інших, маніпулювати ними, замість того, щоб займатися своїми справами.

Кращий спосіб довести що-небудь – це наше власне життя в гармонії внутрішнього і зовнішнього світу, з радісним і вдячним прийняттям всього. Східна філософія називає цей процес «діянням в недіянні», що на ділі означає давати всьому відбуватися і нікому нічого не доводити.

Джерело

Читайте також