Виявляється, це насправді так. У американців не тільки не прийнято знімати взуття, заходячи в будинок, а вважається не етично і антигігієнічно, якщо запропонують перевзутися в чужі кімнатні тапочки.
В основному жителі Америки безтурботно походжають по дому в вуличних черевиках, кедах, мокасинах, чоботях, кросівках. Більше того, вони дозволяють собі спокійно застрибнути на диван у взутті, а те, що меблі можуть бути ідеально білими – їх абсолютно не тривожить. І все це відображається на стані квартир.
Наприклад, якщо в квартирі застелений ковролін, який в більшості випадків ще й світлий, то він обов’язково буде покритий сірими доріжками.
Такий звичай поширений також в будинках іспанців, англійців, італійців, німців, австралійців і, крім того, в декількох країнах Латинської Америки. Але велике значення мають погодні умови і, звичайно ж, світогляд сім’ї.
Чистота і порядок
Першою і головною причиною такої поведінки є те, що жителі Америки пересуваються по місту в основному на автомобілях, якщо не на власних, значить, беруть таксі, там мало пішоходів. Вони прикладають максимальні зусилля для підтримки чистоти на дорогах.
Алеї, шосе, мостові не просто споліскують водою, а чистять спеціальними речовинами. Тому американці можуть цілком спокійно переступати через межі власного чи чужого будинку, не замислюючись про ймовірний бруд на підошвах свого взуття, тому що він відсутній.
Крім цього, американці пересуваються у взутті, так як в їх будинках характерно використовувати підлогове покриття, а не килими, хіба що в спальні. В основному накривають підлогу матеріалами, які можна з легкістю очистити миючим пилососом або через певний термін їх просто утилізувати і покрити новим.
Ще одним, але не менш цікавим поясненням того, чому американці не знімають взуття, приходячи додому, є те, що велика частина людей проживає в приватному секторі, і має в своєму розпорядженні приватну територію біля будинку. Так як вони постійно ходять з будинку в двір і назад, то їм, можливо, просто незручно перевзуватися усілякий раз.
Побутові звички
Крім державної особливої уваги до чистоти і порядку самі американці глибоко бережуть старі сімейні підвалини і традиції, ощадливі не тільки по відношенню до себе, а й турбуються про свою країну. Завдяки не тільки загальнодержавним службам, а й жителям особисто, вулиці досить доглянуті і прибрані.
Коли американський житель вигуляв собаку, яка, в свою чергу, зробила темну справу на доріжці, травичці або майданчику, то він неодмінно прибере за нею серветкою. І це служить ще одним поясненням, чому американці не знімають взуття вдома.
У них свої стереотипи, світосприйняття, думка і порядки, тобто інший менталітет. Також більшість американців займаються бізнесом. Вони заможні люди, у яких просто немає часу на прибирання, тому звертаються до послуг хатніх робітниць, що звільняє їх від думок про чистоту.
Кліматичні умови
Велика роль відведена, звичайно ж, мікроклімату. Наприклад, в Україні необхідно роззуватися завжди. Основним джерелом постійного бруду на вулиці є хімікалії, які використовують для посипання доріг взимку. Не менш важливе, це транспортні засоби, які паркують на бордюрах, до того ж і прибирання опалого листя в мішечки або пакети восени.
Куди ж виносять і вивозять листя? І звичайно ж, відсутність малопомітних, але багатозначних бордюрів між дорогою і травою. Через це брудно буде взимку і влітку.
Завдяки тому, що в США будь то землю, асфальт або газон посипають просоченою тріскою, яка потихеньку розкладається на добрива, в житлових районах бруд практично відсутній.
Дуже важливим є те, що дороги в Америці, нехай на сантиметри, але піднесені над рівнем узбіч. Тому все сміття або здуває вітер, або змиває дощ. Ось чому на взуття бруд практично не наноситься, незважаючи на те, що кліматичні умови в деяких штатах дуже схожі з нашими – засніжені зими, а сльота восени і навесні.