Поради та прикмети щодо обручок “на добре життя та вірну сімю”

30 липня 2018 р. 23:36

Традиція обміну обручками, втім, як і інші весільні обряди багата на народні прикмети пов’язані з купівлею, безпосереднім обміном і носінням таких кілець.

Традиційно обручки виготовляють із золота, так як цей матеріал здатний зберегти власника кільця від сильних неприємних потрясінь і відвести важкі хвороби і наслідки чорної заздрості. Однак для цього кільце треба носити, не знімаючи його ні за яких умов.

Ні в якому разі не можна давати міряти комусь свою обручку, тому що разом з ним людина віддасть і своє сімейне щастя. Палець, на якому носять обручки, обраний не випадково: безіменний палець пов’язаний з сонцем, яке є символом сердечної любові.

Кільця, які молодята одягнуть один одному в день коли відбудеться їхнє весілля повинні бути новими. Їх не можна робити, переплавивши кільця родичів, батьків або знайомих. Існують весільні прикмети відповідно до яких ні в якому разі не допускається вінчання з використанням кілець вдів і вдівців.Після того, як один з подружжя овдовіє, обручки необхідно носити і далі, але їх одягають вже не на праву, а на ліву руку. У тому випадку, коли вдова (або вдівець) виходить заміж (одружується) вдруге, то обручки другого шлюбу слід носити на правій руці. А кільце від попереднього шлюбу слід прибрати і зберігати.Ні в якому разі, не можна дарувати це кільце як обручальне, родичам або дітям, так як разом з ним передаються і лиха попереднього шлюбу.

Якщо трапляється так, що пара розлучається, то обручки слід зняти і ніколи більше не носити, навіть на інших пальцях в якості звичайних прикрас. Ці кільця ні в якому разі не повинні більше брати участь в ритуалах які пропонують нам весільні обряди.

Є традиція передавати обручки у спадок. Такі кільця, як свідчать весільні прикмети можуть бути дуже сильними талісманами пари, проте для цього вони повинні зберігати пам’ять виключно про щасливі шлюби. Вважається, що чим старше ступінь успадкування таких кілець, тим більшою силою володіють кільця. Але варто бути обережними, щоб не отримати з такими кільцями і проблем.

Незважаючи на те, що нова сім’я повинна надіти нові весільні кільця, дозволяється використовувати весільні кільця своїх батьків, якщо вони вже відзначили срібне весілля. Однак особливо цінувалися раніше кільця, отримані в подарунок від бабусь-дідусів, які відзначили золоте весілля і прожили в мирі та злагоді.

Поганою прикметою вважається падіння одного з кілець. Це вважається негативним знаком, так як знаменує розлучення в сім’ї, тяжку хворобу або навіть швидку кончину одного з молодят. Історія цієї прикмети йде корінням в давні часи. Кільце вважалося знаком вічності, а його падіння – знаком того, що союз вічним не буде.

Поганою прикметою вважається також втратити весільні кільця. Причому неважливо, чи відбулося це під час коли проходять весільні обряди або після них. У будь-якому випадку це загрожує високою ймовірністю виникнення серйозних проблем зі здоров’ям або небезпекою розлучення, що нависла над парою.

Хорошою прикметою вважається купівля обох кілець в одному і тому ж місці і в одні і той же день. Це символізує довге і щасливе подальше спільне життя пари. Вважається, що для того, щоб в сім’ї не виникали сварки і розбрат, нікому (ні подругам, ні родичок) не дають міряти весільні кільця, фату наречених і весільну сукню.

Після того, як наречений купить обручки,( роблять це перед тим, як переступити поріг свого будинку) він повинен вимовити такі слова:«На добре життя і на вірну сім’ю. Амінь ».

Джерело

Читайте також