Зараз вона подорожує по різних країнах і проводить популярні семінари, в яких закликає батьків задуматися і не допускати помилок, які вже довгі роки повторюють батьки. Безсумнівно, необхідно враховувати, що ці поради дає американська мама. Але нам деякі з них теж можуть стати в нагоді.
1. У дитини мета повинна з’явитися ще в дитинстві
Багаті люди знають, що мета повинна з’явитися у дитини ще в дитинстві. Вони виховують майбутніх випускників Оксфорда і Гарварда, які згодом стануть талановитими лікарями, успішними керівниками та президентами. А більшість людей виховують своїх дітей з думками: «визначимося пізніше» або «може, пощастить». «В сім’ї моїх друзів, яким належить видавництво, син взагалі не хотів вчитися і не знав, чим буде займатися в житті. Тоді батькові довелося кардинально змінити цю ситуацію.
Він відправив сина попрацювати в притулок для бездомних, без особистих коштів. Через тиждень безтурботний тінейджер повернувся іншою людиною. Хлопчик щиро бажав підвищити свою успішність і навіть виявив бажання брати участь у сімейному бізнесі », – розповідає Джонсон.
2. Ніяких телевізорів і смартфонів
Хто в постійних «друзях» у наших дітей сьогодні? Найчастіше – комп’ютер, телевізор і мобільний телефон. Всі діти Дені Джонсон отримали свої перші смартфони в 16 років, а першим їх комп’ютером був комп’ютер батька, а ось телевізора в будинку взагалі немає.
Дивно, чи не так? Але така стратегія дала свої плоди. «Мої діти не можуть дозволити собі ноутбук або мобільний телефон, тому що нічого не заробляють. Мобільник не дає людині нормально організовувати і планувати свій час, а телевізор демонструє шаблонні моделі життя. Чому може навчити, наприклад, мультик про Губку Боба?
Лінивий персонаж, який постійно радіє, що спритно обводить інших навколо пальця. А ви хотіли б, щоб ваш син виріс таким? А хотіли б такого чоловіка для доньки? Якщо ваша дитина не буде дивитися телевізор місяць, вона легко позбудеться цієї залежності», – впевнена Дені Джонсон.
3. Вчимо дітей любити роботу
Наближаються вихідні, і що чують часто наші діти? «Нарешті, п’ятниця!», «Тепер відпочину від ЦІЄЇ роботи», «начальник – свиня» і в такому ж дусі про «дурних» підлеглих і інший негатив. На думку Дені, така позиція з ранніх років вчить дитину, що робота – це щось важке і неприємне. Діти, яких так «програмують», не захочуть в майбутньому працювати або починати бізнес.
В її родині діти вже з двох років починають допомагати робити просту роботу по дому, а до 11 років їх внесок у загальні обов’язки вельми помітний. «Це свого роду плата за проживання та харчування в нашому домі. Адже вони повинні пам’ятати, що в житті нічого не буває безкоштовно», – вважає Джонсон.
Вона свідомо не користується послугами кухаря, покоївки і няні – з усією роботою справляється дружна сімейна команда. При цьому важливо, щоб дитина вміла виконувати роботу, яка їй не дуже подобається або змушує потрудитися – це тільки зміцнить характер і виховає силу волі. Якщо ж робити весь час тільки те, що хочеться – користі і розвитку такий спосіб життя не дасть.
4. Дитина повинна розуміти, як з’являються гроші
«Я даю своїй дитині 50 доларів в рік на взуття і купую 4 пари джинсів. Розкішне взуття за такі гроші ніколи не купиш, але якщо дуже хочеться – йди і зароби або шукай розпродаж! »- Джонсон робить акцент на тому, що дитина має бути забезпечена необхідним, але особливі бажання повинна намагатися реалізовувати сама. «Найневдаліше, що можуть зробити батьки – заробляти гроші тільки для того, щоб забезпечити дітей тим, про що самі мріяли в дитинстві. Коли діти виростають, вони потрапляють в жорсткий світ, де не зможуть дозволити собі жити без турбот, як звикли», – зазначає бізнес-леді.
5. Краще витрачати чи накопичувати?
Тут два варіанти: купувати непотрібні речі (і забезпечувати дітей тих бізнесменів, які торгують цими речами) або пояснити дітям, що гроші можна накопичувати, заробляти й інвестувати. «Як же мотивувати юне покоління не витрачати гроші без сенсу? У нас в будинку є таке правило: назбирай 10 доларів, і тоді я дам тобі ще 10. А якщо сума зібрана, то витрачати її можна тільки на такі речі, які сприяють твоєму розвитку: музичний інструмент, велосипед, пізнавальна поїздка», – розповідає Джонсон. І не потрібно купувати речі тільки тому, що їх купують інші! До того ж зайві речі тільки займають місце.
6. Щедрість притаманна успішним людям
Відмінною рисою багатьох успішних людей є емоційна і матеріальна щедрість. Вони не заздрісні і завжди раді поділитися своїм достатком. «Учіть дитину повазі до потреб інших!», – закликає Дені Джонсон. Не випадково в Біблії сказано, що десяту частину доходів потрібно жертвувати. Її діти теж віддають 10% від кожного заробленого долара незаможним. 20% вони залишають собі на відпочинок і розваги, а решта суми йде в скарбничку – для реалізації майбутніх ідей.