Підготовчий (початковий) етап
Спочатку, куплений папуга повинен розуміти, що він потрапив в «дружню» середу. Тобто по приходу додому не потрібно його витрушувати з коробочки і силою садити в нову клітку. Відкрийте коробочку саме в клітці і коли птах вважатиме за потрібне, вона самостійно переміститися в новий будинок.
По-друге, обладнайте помешкання пернатого так, щоб не турбувати його перший тиждень перебування. Нехай пташка спокійно адаптується до нових умов.
Це тільки підготовчий етап на шляху до того, як правильно приручити папугу в домашніх умовах.
Поширені помилки приручення
Не допускайте таких помилок в приручення папуги:
- не можна силою брати птицю в руки;
- забороняється встановлювати клітку на рівні людського тулуба, це налякає папуги, потрудіться, що він був на рівні ваших очей;
- перші п'ять днів не наполягайте на спілкуванні з птахом, проте тримайте клітку в найбільш жвавій кімнаті.
ключовий етап
Якщо ж папуга боїться рук як приручити його, читайте наше керівництво. Озбройтеся смачними ласощами, відкривайте клітку і тримайте «вкусняшки» між пальців. Чекайте, поки папуга сяде вам на руку. Чи не квапте події і не турбуйтеся, якщо в перший день зазнали невдачі.
Якщо ж ви беретеся приручати дорослого папуги до рук, який не цікавиться ласощами, зверніть увагу на його захоплення - улюблені іграшки (дзвіночок, дзеркальце). Засуньте руку в клітку і тримайте в ній іграшку, вичікуйте, коли цікавість візьме верх над пернатим. Проробляйте дану маніпуляцію один - два рази на тиждень.
Коли папуга буде без побоювання сідати вам на руку, будь то за їжею або іграшкою, можна пробувати відкривати клітку і випускати його політати. Не дивуйтеся, перший час птах може і зовсім не проявляти до цього інтерес.
Сказати точно, як швидко відбудеться приручення птиці неможливо. У кожного з них свій характер.