Притча про людину, яка загубила свій талант

16 квітня 2018 р. 18:31

Якось жила собі Людина, яку Бог наділив прекрасним талантом.

Людина подивився на цей дар, пораділа і сховала до кращих часів. А щоб ніхто цей талант не вкрав, закопала його в землю, для більшої надійності. «Зараз не час, – подумала Людина, – спочатку справи, а забави з талантом на потім».

Важко працюючи, людина періодично згадувала про неймовірний скарб, заритий на задньому дворі, але завжди були причини, чому діставати його було не можна: «Я ще не готова», «Спочатку зароблю на квартиру», «Дітей на ноги поставити треба», «Вже пізно щось змінювати», «Зараз не час», «Мій талант нікому не потрібний». І чим більше таких думок крутилося в голові, тим більш розмитим ставав образ схованки із скарбом. З часом Людина і зовсім забула, де вона сховала свій скарб, залишилося тільки слабке відчуття, що десь там вона залишила щось цінне, частинку своєї душі. Вона кликала його, але за купою рутинних завдань і турбот Людині було складно почути його тонкий голосок.

Ось тільки щастя крапля за краплею зникало з життя, а серце все більше наповнювалося розчаруваннями. У кінці-кінців Людина просто забула, що таке той скарб, а тоді ще й повірила, що ніякого таланту у неї ніколи не було… Як не сумно це звучить, але більша половина людей займається чим завгодно, але тільки не тим, чим хотілося б. На щастя, ця тенденція починає змінюватися.

Якщо ви читаєте цю статтю, то швидше за все ви також задаєтесь питаннями: «У чому полягає моє призначення?», «Який сенс мого життя?», «Де заховані мої таланти?». Як же виявити свій талант? І найголовніше почати його реалізовувати?

Алло, ми шукаємо таланти!

Кожна людина народжується з певною метою і талантом. Складність полягає в тому, що ми часто їх недооцінюємо, не вважаємо чимось важливим і цінним. Наприклад, ви прекрасно ладите з людьми і можете розговорити будь-кого. Замість того, щоб знайти, де б застосувати це вміння, ви лише відмахуєтеся: «Що це за талант язиком молоти? Кожен так може!».

Проведіть інвентаризацію своїх інструментів:

Ви володієте унікальним набором якостей. Уявіть, що кожен з них – це тонкий інструмент, за допомогою якого ви створюєте своє життя, і покращуєте життя інших. І не важливо, що вам дісталося: молоток чи електродрель – кожне може знайти своє застосування.
Одне вміння жартувати
Одне вміння вишивати хрестиком
Одна здатність до іноземних мов
Краща посмішка
Одне вміння малювати
Одне вміння вирішувати математичні задачі
Одна пристрасть до астрономії

Чим більше ви використовуєте ці завдання на практиці, тим ясніше ви почнете бачити свої сильні сторони. Тільки не потрібно весь час бубоніти, що: «Я нічого не вмію і не знаю». Усі сумніви негайно в сторони: «ВИ-ТАЛАНТ».

Не грошима єдиними:

На пострадянському просторі до цих пір діє дуже сильна і шкідлива психологічна програма: «Гроші потрібно заробляти. А якщо робота в задоволення, то це називається хобі, і за нього не платять ». Звичайно, змінюючи вид діяльності, ви можете відчувати на першому етапі деякі фінансові складності, але людина, яка виконує свій обов’язок, і яка дотримується свого шляху, ніколи не залишиться без підтримки. Головне задайте собі питання: «Чи готовий я займатися цим без грошей?». Якщо так, то йдіть за покликом душі, а гроші підтягнуться слідом.

Практика, практика і іще раз практика:

Знайти свій талант – півсправи, але реалізувати його, виробити майстерність можливо тільки завдяки практиці. Тут необхідно проявити стійкість і завзятість. Досвід можна тільки напрацювати. На цьому етапі багато хто починає порівнювати себе з іншими і кидає справу на півдорозі. «Що я можу запропонувати?». «Он люди яких висот досягли, а я тут в пісочниці все ще граюся, а мені ж уже NN років!». На початку шляху, ви можете відчувати сором, брак знань і досвіду, але якщо з кожним кроком ваше серце наповнюється радістю – не зупиняйтеся.

Сприймайте будь-яку критику як допомогу в огранюванні вашого таланту. Тренуйтеся на своїх близьких і друзях, а потім вже виходьте у велике плавання. Чим більше ви будете розвити свій талант, тим швидше ви досягнете того рівня, до якого так прагнете. А якщо страждати, що Вася малює краще, то так все і залишиться. Конкуренції не існує Сучасні люди живуть в постійному стресі, боячись залишитися за бортом, бути незатребуваними, поступитися в характеристиках супернику. Це дуже стомлює.

Але все що потрібно – це знайти своє місце. Не намагайтеся конкурувати з усім світом, просто шукайте свою нішу. Вона обов’язково знайдеться. Як кажуть, на кожного вчителя, є свій учень.

Ідіть своїм шляхом

 Ведичні тексти говорять: «Набагато краще виконувати власні обов’язки, нехай навіть недосконалим чином, ніж бездоганно виконувати чужі». Чому так? При належній кількості практики, перше можна виправити, але людина буде жити в гармонії з собою, випромінювати щастя і задоволення. Вона буде прикладом для інших, і інші також почнуть виконувати свої обов’язки. Якщо ж людина займається несвоєю справою, нехай і виконує її прекрасно, вона породжує печаль. По-перше, вона займає місце іншого, а по-друге, вона гвалтує себе і збільшує у такий спосіб кількість страждань і агресії в світі.

Як зрозуміти, що ви на вірному шляху?

Є кілька простих ознак:
Кількість щастя в вашому житті збільшується.
Ви зустрічаєте все більше людей, які кайфують від своєї справи.
Люди звертаються до вас за допомогою, просять поділитися талантом, знаннями, досвідом.

Поки ви пам’ятаєте, де захований ваш скарб – не відкладайте на потім, покажіть його світу. А якщо ви забули про нього, і не знаєте, де шукати, просто вірте, що він є, і продовжуйте пошуки.

Джерело

Читайте також