Дуже часто подорож по Україні починається саме з залізничного вокзалу. І часом це не просто місце, куди приїхав поїзд, а одна з визначних пам'яток міста.
1. Залізнична станція в Жмеринці
Залізнична станція в Жмеринці була побудована ще в 1865 році. Архітектори намагалися побудувати станцію, схожою на мюнхенський вокзал. З залізничної станицею пов'язана легенда: мовляв, до Жмеринської станції приїжджав подивитися сам Микола II. Побачивши вокзал, він нецензурно висловився. Архітектор подумав, що імператору не сподобався вокзал і наклав на себе руки. Відзначимо, що за 100 років будівля вокзалу істотно постраждало, проте в 2011 році була проведена масштабна реставрація.
2. Вокзал у Козятині
Надзвичайно красивим є і вокзал в Козятині. Ще в 1899 році залізничний вокзал був одним з кращих в Російській імперії, міг одночасно відправляти і приймати поїзди, також мав власну електростанцію. Оздоблення вокзалу також вражало. З бронзовою люстрою, яка висіла в залі, пов'язана легенда. Люстра настільки сподобалася німцям, що вони хотіли вивезти її до Німеччини під час Другої світової війни, проте встигли довезти до Одеси. І дехто вважає, що ця люстра зараз висить в оперному театрі.
3. Луцький вокзал
У Луцьку залізнична станція існувала давно. Однак будівля вокзалу вирішили збудувати не на місці станції, а на іншому. Так, будівлю нинішнього вокзалу було побудовано тільки в 1959 році. Відзначимо, що вокзал Луцька було електрифіковано лише за часів Незалежності України.
4. Львівський вокзал
Львівський залізничний вокзал є не тільки є одним з найкрасивіших і відвідуваних. Львівський залізничний вокзал один з перших, побудованих на території України. Будівлю вокзалу було побудовано ще в 1861 році, проте в первозданному вигляді до наших днів не дожила. Вокзал був сильно зруйнований під час Другої світової війни. У повоєнні роки велася масштабна перебудова.
5. Одеський вокзал
На 14 років пізніше ніж Львівський вокзал, почав приймати пасажирів вокзал в Одесі. Саме в 1884 році перші пасажири пройшлися по Одеському вокзалу. Відзначимо, що будівля вокзалу викликала захоплення – споруда спроектована архітектором Віктором Шретером в стилі неокласицизму. На жаль, будівля сильно постраждала під час Другої світової війни і було відбудовано лише в 1950-і роки з дотриманням старого стилю.
6. Чернівецький вокзал
Головний конкурент Львівського вокзалу – Чернівецький був побудований на 5 років пізніше в 1866 році. Оскільки Чернівці були одним з ключових міст Австро-Угорщини, і вокзал швидко здобув популярність було вирішено побудувати ще одну залізничну станцію. Нова станція почала працювати в 1909 році. Будівлю вокзалу виконано в стилі модерн, фасад прикрашають фігури богині Іриди і янголят, які символізують гостинність буковинців.
7. Чернігівський вокзал
Найбільш казково-пряниковою будівлею може похвалитися вокзал в Чернігові. Однак, це не перший вокал в Чернігові. Довгий час вокзал в Чернігові перебував на лівому березі Десни, через відсутність моста через річку. Перший вокзал був зруйнований під час Другої світової війни. Нинішній вокзал побудований в 1948 році. Існує повір'я, що будівля нового вокзалу було побудовано за ескізами німецького військовополоненого Ганса. За розповідями місцевих жителів, після війни Ганс не повернувся додому в Мюнхен і залишився жити в Чернігові.
Як бачиш, в Україні існує безліч цікавих місць. Мандруй Україною!