Три золотих правила в спілкуванні з дітьми

31 березня 2018 р. 20:33

У народі існує багато рекомендацій і правил по спілкуванню з дітьми та їх вихованню. Якісь поради призводять до потрібних результатів, а якісь ніяк не змінюють ситуацію. Але є 3 правила, які якщо правильно використовувати, то обов’язково приведуть до налагодження взаємин з дітьми. Навіть якщо почати використовувати тільки перше правило, то в кінцевому підсумку відпадуть всі інші правила, а взаємини з дитиною будуть текти в правильному руслі.

1. Любіть дітей

Придумано багато правил і рекомендацій по спілкуванню з дітьми. Всі ці рекомендації можуть поміститися в одній фразі – любіть свою дитину. На перший погляд це може здатися зрозумілим і простим, але, на жаль, це не так. Більшість батьків люблять своїх дітей через егоїстичні мотиви(наприклад, підсвідомо сподіваються, що коли діти виростуть, то будуть їм допомагати), люблять себе в дитині (наприклад, сподіваються, що коли дитина виросте, то піде по стопах батьків), люблять надії в дитині (наприклад, коли батьки сподіваються, що дитина досягне того, що не вдалося досягти батькам). Але не кожен батько любить дитину за те, що вона є і такою, яка вона є. Якщо ви будите любити, то ця любов не дасть іншого вибору дитині, як полюбити вас у відповідь.

2. Не говоріть дітям слово «не можна»

Це слово треба вживати тільки в 3-х випадках:

– «не можна брати чуже»;

– «не можна ображати інших»;

– «не можна руйнувати, створене іншими».

У всіх інших випадках говорити такі слова, як «у тебе може захворіти горло», «це буде неприємно іншим», «йому буде боляче», «стіл буде брудним», «тобі не слід» і т.п. Часто людям підсвідомо хочеться зробити заборонені речі, особливо це стосується дітей. І коли ви говорите «не можна», то у дитини може з’явитися ще більше бажання зробити цей вчинок.

3. Виховуйте свідомість

Коли дитина робить щось погане з вашої точки зору, то запитайте у неї спокійним голосом: «Що ти зараз робиш?». Зазвичай діти усвідомлюють, що роблять щось не так. Після того, як дитина відповіла на ваше запитання, наприклад, розбираю, б’юся і т.д., задати таким же спокійним голосом наступне питання: «Навіщо ти це робиш?». Часто в таких випадках діти завмирають і починають усвідомлювати, що вони роблять дурницю. Через якийсь час дитина стає більш усвідомленою і частіше думає перед тим, як щось зробити.

Читайте також