Але в першу чергу це стосується саме Wi-Fi і мобільних телефонів, на використання яких в школах введено жорсткі обмеження вже в декількох країнах. Наприклад, у Франції ще в 2015 році прийняли закон, що забороняє Wi-Fi в дитячих садах. Той же закон вимагає, щоб Wi-Fi завжди був відключений в початкових школах, коли він не використовується. По можливості перевага повинна віддаватися кабельним з’єднанням.
А в рекламі мобільних телефонів у Франції треба обов’язково вказувати, що використання гарнітури безпечніше, так як знижує вплив радіації на мозок. Також реклама мобільних телефонів не повинна бути розрахована на дітей.
Однак дітьми справа не обмежується: французька національна бібліотека, а також багато інших бібліотек та університетів Парижа, повністю демонтували всі мережі Wi-Fi, а в багатьох держустановах вони заборонені.
Важко повірити? Але французи забороняють Wi-Fi і мобільні не просто так, а спираючись на наукові дослідження!
Подібні обмеження введені також в Бельгії, Іспанії, Ізраїлі, Австралії, Італії, Швейцарії, Німеччини, Австрії, Індії, Фінляндії, Кіпрі та ін.
Атомне агентство Намібії прямо заявляє, що нинішні так звані «безпечні» норми не захищають громадян від довгострокових наслідків використання мобільних телефонів.
Чому ж багато країн по всьому світу настільки насторожено ставляться до мобільного випромінювання?
Тому що тисячі досліджень пов’язують його з раком і багатьма іншими захворюваннями. Особливо воно небезпечне для дітей, адже кістковий мозок дитячої голови поглинає в 10 разів більше радіації, ніж у дорослого.
Мобільні телефони і бездротові мережі випромінюють мікрохвильову радіацію, яка називається радіовипромінювання.
Серед негативних біологічних наслідків бездротового радіовипромінювання – дисфункція репродуктивної системи, одно- і дволанцюжкові розриви в ДНК, створення активних форм кисню, імунна дисфункція, синтез стресових білків у мозку, порушення розвитку мозку, порушення сну і пам’яті, підвищений ризик пухлини мозку і т.д.
Вчені заявляють:
“Чекати більше переконливих наукових і клінічних доказів, перш ніж вжити заходів, означає понести вкрай високі людські та економічні збитки, як було у випадку з азбестом, етилованим бензином і тютюном.” Найстрашніше, що ці наслідки виникають при рівні радіації, в сотні разів менше тої, яка допускається діючими міжнародними стандартами. А джерела цієї радіації дозволені законом і відкрито продаються по всьому світу.
За даними експериментальних досліджень, тривала дія бездротових мереж зменшує кількість клітин мозку і призводить до відмирання клітин у відділах мозку, відповідальних за пам’ять і навчання.
Стільникове випромінювання також позначається на мозковій активності людини. У 2011 році вчені виявили, що всього 50 хвилин перебування мобільного телефону в безпосередній близькості від мозку призводять до підвищення рівня глюкози в опромінених частини мозку.
Але і нейротоксичні ефекти – це ще не все; радіація порушує дітородну і репродуктивну функцію, погано позначається на когнітивних здібностях і пам’яті, викликає поведінкові порушення, втрату слуху, головний біль, безсоння, оксидативний стрес та ін.
Дослідження також свідчать про негативний вплив радіації на епіфіз, наднирник і щитовидну залозу.
Більш того, навіть невисокий рівень мікрохвильового випромінювання знижує вироблення мелатоніну. А мелатонін не тільки необхідний для підтримки нормального циклу сну, але і є антиоксидантом, який відновлює пошкоджену ДНК і стримує ріст ракових клітин.
Також вчені виявили, що радіація впливає на рівень гормонів щитовидної залози. Але ж навіть незначні зміни гормонального фону позначаються на мозку!
І це ще не кажучи про серцево-судинну систему …
Загалом, список можна продовжувати нескінченно. Висновки однозначні: мобільні телефони і Wi-Fi шкодять нашому здоров’ю.