Слово бере шкіра
Я не проста оболонка, що позначає межі фізичного тіла та захищає внутрішні органи від агресивного впливу зовнішнього середовища. Я перш за все сполучна ланка між зовнішнім і внутрішнім, між навколишнім світом і всіма органами, і системами мого організму.
Я безпосередньо контактую із зовнішнім світом і забезпечую головний мозок інформацією про його стан за спеціальним інформаційним каналом – дотику.
Для людей, позбавлених зору і слуху (згадайте Елен Келлер), цей канал взаємодії зі світом стає особливо значущим. З центральною нервовою системою у мене дуже тісні зв’язки: на ранніх етапах формування зародка в утробі матері ми є одним цілим (шкіра, нерви і мозок ембріона розвиваються з одного зародкового листка – ектодерми) і залишаємося взаємопов’язаними і взаємозалежними протягом усього життя людини.
З навколишнього простору я черпаю не тільки інформацію, але і кисень, а тому я є повноправним дихальним органом. А ще я активно допомагаю ниркам в їх благородній праці з очищення організму. Кровоносні судини доставляють до мене з глибин організму розчинні речовини і гази, що стали непотрібними, а іноді і небезпечними.
Через потові і сальні залози, а також дрібні пори на всій моїй поверхні назовні виділяються вуглекислий газ, аміак, йод, бром, продукти азотистого обміну (сечовина), солі та ін. Особливо помітна моя допомога нирках під час хвороби, коли в організмі домінують процеси розпаду і кількість шкідливих речовин неймовірно зростає.
Ви і самі помічали, що хвора людина багато потіє і її піт має характерний запах. Але я не тільки допомагаю організму скоріше позбутися від хвороби. Я намагаюся її і зовсім не впускати, виробляючи речовини, згубні для «непрошених гостей».
Тому мене ще називають «могилою мікробів». Але чітко й ефективно взаємодіяти зі світом – сприймати, дихати, очищати, захищати – я можу тільки тоді, коли я чиста, тобто коли мої сполучні канали вільні і відкриті. Тоді і весь організм вільний і відкритий – вільний від зайвого і шкідливого і відкритий для необхідного і корисного. Будучи брудною, я працюю в режимі «нічого не впускати і нічого не випускати», і організм виявляється в ізоляції від цілющих речовин і енергій, наодинці з власним внутрішнім брудом.
У цьому випадку на органи, які очищають організм від шлаків (нирки, печінку, легені, лімфовузли, кишечник), лягає додаткове навантаження, з яким вони можуть і не впоратися. В результаті відбувається збій в роботі всіх інших органів і систем, які безпосередньо пов’язані з очищенням. І внутрішній хаос наростає, подібно до снігової кулі.
Слово бере вода
Я просто змиваю бруд з поверхні шкіри, особливо ефективно за допомогою мочалки. Але при цьому … приливає до поверхні шкіри кров приносить з собою запаси внутрішнього бруду, а звільнені від пробок пори і протоки залоз активно виводять її за межі організму.
Масаж розташованих на шкірі численних біологічно активних точок живить енергією нервову систему (в тому числі і головний мозок), а також всі внутрішні органи (кожен з яких має на шкірі своє «представництво»), стимулюючи і гармонізуючи їх.
І моя поверхнева дія насправді виявляється глибоким і цілісним очищенням всього організму. А вже якому виду процедур ви віддасте перевагу – залежить лише від вас. Головне – настрій на очищення і трохи уяви. Моя вам порада: не приймайте душ або ванну чисто механічно.
Уявіть, що разом з накопиченим за день брудом я змиваю з вас фізичну і психологічну втому, біль, роздратування, і ви обов’язково відчуєте полегшення і приплив сил. А тепер трохи докладніше про два перевірені й ефективні методи очищення водою.
Контрастні процедури
Чергування гарячої та холодної води, направляє кровотік то до шкіри, то до внутрішніх органів, сприяє кращому вимиванню всього непотрібного і прекрасно тренує судини, роблячи їх більш еластичними і прохідними. Контрастний душ або ванну і просто гарячі купання рекомендують завершувати холодною водою.
Так як тривалий вплив тільки гарячої води не загартовує шкіру, але, залишаючи пори відкритими, а судини – розширеними, робить її більш чутливою до холоду. Холодна вода, навпаки, закриває пори і зміцнює шкіру.
Обливання холодною водою
Це надзвичайно ефективний спосіб очищення фізичного і особливо енергетичного тіла. Його практикують монахи Японії і Тибету. Головна умова – швидкий і різкий вплив холодної води (чим холодніше, тим краще) відразу на все тіло.
Можна пірнати у водойму головою вниз, можна встати під водоспад, але найдоступніший – просто облитися з відра або тазу. (Ефект від душу слабший, так як струмені води встигають прогрітися). Слідом за короткочасним холодовим опіком приходить відчуття жару, а разом з ним і всі симптоми пробудження (радість, активність, легкість, гнучкість та ін.).
І точно таке ж пробудження відбувається в цей момент і всередині організму. Різко посилюється кровопостачання органів і тканин і виведення відходів, а на вільному від бруду місці починається інтенсивне відновлення поламаних структур. Але люди давно помітили, що обливання не тільки відновлює прохідність судин і нормалізує потоки крові.
Головний ефект дуже холодних обливань насамперед полягає у впливі на енергетичне тіло, в якому теж є свої судини-канали. І від їх прохідності безпосередньо залежить енергетичне благополуччя, а значить, і фізичне здоров’я відповідного органу.
Люди, здатні сприймати енергетичне тіло, бачать, як після обливання відновлюються його форма і розмір, поновлюються потоки енергії, заліковуються рани. І, як наслідок, стимулюються процеси регенерації клітин і органів фізичного тіла.
Кілька корисних порад
1. Не бійтеся захворіти! Якщо боїтеся – використовуйте інший спосіб очищення водою, вибір великий.
2. Перед обливанням добре розігрійте тіло. Можна в гарячій ванні, але краще – фізичними вправами. В іншому випадку ваше тіло буде боятися, і обливання стане малоефективним, або і зовсім шкідливим.
3. Обливайтеся з головою.
4. Після обливання можна не витиратися, а прийняти (бажано в активному русі) повітряну ванну. Природне висихання сприятливо діє на шкіру.
5. Не ставтеся до обливання як до неприємної, але необхідної процедури. Обливайтеся з радістю, але без фанатизму. Прислухайтеся до себе – якщо тіло відчайдушно чинить опір, пропустіть «сеанс».
І на закінчення ще раз повторю: очищаючи себе водою, ми постійно, щодня відновлюємо зв’язок – як всередині самих себе, так і з навколишнім світом.
У біографії Леонардо да Вінчі описаний такий випадок: хлопчика, який на святі зображав золотий вік, пофарбували золотою фарбою і потім в метушні забули її змити. Дитина померла, оскільки припинилося дихання шкіри. Площа шкірного покриву 1,5-2 м2. Загальна вага – 2-3 кг. На поверхні шкіри знаходиться 2 млн потових і близько 250 000 сальних залоз.
Бруд на шкірі людини містить, звичайно, і зовнішній компонент (наприклад, вуличний пил), але в основному є продуктом його власного «виробництва» – виділеннями сальних і потових залоз, і відмерлих клітин. Ці «продукти» не тільки погано пахнуть і закупорюють пори і протоки залоз, вони ще й «ласий шматочок» для мікробів.
Закон антагонізму в кровообігу Дастра і Мора: холодні процедури звужують судини шкіри і розширюють судини черевної порожнини. Теплі, навпаки, розширюють судини шкіри і звужують судини черевної порожнини.
З давніх-давен вважалося, що вода дає життя, молодість, мудрість і безсмертя. У первісних культурах вона часто використовувалася в ритуалах зцілення. Індіанці черокі, наприклад, укладали пораненого в воду, дозволяючи проточній воді зцілити його.
Перші відомості про водолікування дійшли до нас з індійського епосу Рігведи (1500 років до н.е.). З Єгипту метод лікування водою в Грецію переніс Піфагор, а лікар Асклепіад – в Рим. У медичному каноні Авіценни вода теж згадується як засіб лікування. У період середньовіччя гігієнічні процедури, пов’язані з водою, були відкинуті як бісівські.
В кінці XV століття королева Іспанії Ізабелла Кастильська зізналася, що за все своє життя милася всього двічі: при народженні і в день весілля. Людовик XIV видав спеціальний указ, в якому наказувалося при відвідуванні палацу не шкодувати міцних духів, щоб їх аромат заглушував сморід від тіл і одягу. У XIX столітті застосування лікувальних водних процедур досягло небаченого розмаху.
Не обходилося і без курйозів. Наприклад, пацієнтам пропонувалося потіти в лазні до 10 днів поспіль; випивати в день до 80 склянок мінеральної води; перебувати в басейні не тільки вдень, але і вночі. А для того, щоб урізноманітнити настільки тривале перебування у воді, в басейн поміщали плавучі столики з закусками.
Джерело:ТУТКА