Імовірність зіткнутися з кишеньковим злодієм, особливо в містах, дуже велика. Справжні професіонали здатні провернути свою справу так, що ви помітите пропажу цінних речей тільки вдома. Щоб уникнути цієї небезпеки, ви просто повинні дотримуватися кількох основних правил обережності, які значно знизять ймовірність поганого результату.
Кого потрібно побоюватися
Насправді майже неможливо виділити певний типаж людей, які займаються кишеньковими крадіжками. Само собою, від групи циган явно варто триматися подалі, але кишеньковим злодієм може бути і людина цілком звичайного вигляду. У різних країнах крадіжками займаються навіть діти і симпатичні дівчата. Тому в першу чергу звертайте увагу не на зовнішність, а на поведінку людини. Зайва дружелюбність, косі погляди на всі боки, порушення вашого особистого простору - все це може бути дзвіночком небезпеки.
Час пік
Більшість кишенькових крадіжок припадає на годину пік, коли громадський транспорт переповнений людьми. Зловмисникам легше працювати в переповненому автобусі або вагоні метро. Уникнути пограбування можна переклавши все цінне в передні кишені брюк і тримаючи там руку. Жінкам необхідно тримати сумочку перед собою і намагатися не звертати уваги на відволікаючі маневри, які може здійснювати грабіжник.
Великі купюри
Ще два "жирних" місця для грабіжників - банкомати і пункти обміну валют. Окремі банди встановлюють тут своїх спостерігачів, які вистежують відповідну жертву. Щоб убезпечити себе, потрібно бути дуже уважним. Отримані гроші ховайте відразу, не виходьте на вулицю з купюрами в руці. Якщо сума дуже велика, то викличте таксі прямо до банкомату або пункту обміну.
Рюкзак
Не слід тримати в рюкзаку нічого цінного. Рюкзак, що висить на спині - чи не найкраща мета навіть грабіжника-початківця. Якщо вам все-таки доводиться, переносити щось цінне, то варто придбати міцний рюкзак, блискавки якого можна заблокувати.
В кафе
Під час їжі люди часто ставлять сумку на сусідній стілець або навіть вішають її на спинку. Більш зручну ціль для спритного злодія важко уявити. Тримайте свій рюкзак на підлозі, між ніг - так підібратися до нього буде набагато складніше.
Задню кишеню
Тут не варто носити навіть пачку дорогих сигарет. На професійному жаргоні щипачів, задню кишеню називається "чужою" - з цілком зрозумілих причин.
В чужій країні
Туристичні міста завжди сповнені кишенькових злодіїв. Роззява-мандрівник, який напевно має при собі значну суму грошей - справжній джек-пот для будь-якого злодія. Тому хоча б постарайтеся не вести себе як турист. Не носіть одяг дорогих брендів, не дивіться в карту посеред жвавої вулиці і не довіряйте першому ліпшому доброму громадянину, так ввічливо пропонує вам свою допомогу. Постарайтеся злитися з натовпом і тоді злодії, швидше за все, вас просто не помітять.
Джерело:znaj.ua