Великдень для мертвих: що треба знати про Радоницю

08 квітня 2018 р. 11:37

Православні віруючі відзначають весняне свято поминання померлих – Радониця

Радониця завжди припадає на вівторок, тобто на дев’ятий день після Світлого Воскресіння Христового (Великодня). Радониця означає радість, так як в цей день прийнято радіти світлому дню Великодню разом з покійними рідними. Ісус Христос воскрес і тим самим переміг смерть, відповідно радіти в цей день можна перемоги життя над смертю, або ж доказу вічного життя, в якій в даний час живуть наші рідні. Реклама Радониця походить від слова «радість», тому в цей день не потрібно засмучуватися і сумувати через смерть своїх близьких, а навпаки радіти. Адже вважається, що на Радоницю мертві відзначають свято Великодня. У цей день люди поминають своїх померлих рідних і близьких людей, відвідуючи кладовища.

Це свято вважається дуже світлим, так як люди відзначають перехід померлих в іншу – вічне життя. Віруючі повідомляють своїм покійним родичам, що Христос воскрес, і пригощають їх червоним пасхальним яйцем, шматочком свяченою паски або іншою стравою, залишаючи все це біля могили. Крім того, в цей день, перш за все, моляться за упокій душі людини. Для цього навіть не обов’язково йти до церкви. Є навіть спеціальна «Молитва за спочилих». Також перед відвідуванням цвинтаря потрібно відвідати храм, де можна помолитися за померлого, або замовити панахиду. Батюшку можна попросити про молитву про померлого родича чи близьку людину. Якщо ж немає можливості, то можна заздалегідь відвідати церкву і передати записку. Ті, хто відвідають церкву за вас, поставлять свічку і пом’януть померлих. При цьому в записці потрібно вказувати ім’я людини згідно з церковним писанням або те, яке дано йому при хрещенні. У Радоницю проходить особлива поминальна трапеза. При цьому сам обід і є частиною молитви за покійним родичам. Також в цей день прийнято запрошувати на поминки малозабезпечених людей, яких можна нагодувати.

Розпивати алкогольні напої в цей день церква не радить, так як це неприйнятно для православної людини. Також наголошується, що можна залишати деякі продукти біля могили. Але не прям на ній, а поруч – на столику або лавці. Печива або цукерок буде цілком достатньо, ніяких сигарет або спиртних напоїв класти не варто. Також можна додатково спекти паски і пофарбувати яйця, адже Радониця – це Пасха для покійних. Також обов’язково на могилі повинна бути запалена свічка і ніяких більше речей і тим більше продуктів. Їду священики радять роздати нужденним, як символ того, що навіть після смерті покійний може допомогти іншим людям. При цьому саму могилу і територію поряд потрібно прибрати від сміття, щоб вона була в чистоті.

Священики справедливо відзначають, що в цей день потрібно правильно говорити «Царство йому небесне», але ніяк «Нехай земля йому буде пухом». Також на Радоницю є багато народних прикмет. Так не радять взагалі займатися земельними роботами. А якщо йде дощ і погода не вітряна – це обіцяє щастя.

Джерело: onlineua.club

Читайте також