Ви напевно опинялися в ситуації, коли хтось із ближніх просить у вас борг. Але робимо ми правильно, коли позичаємо гроші другу або родичу?
1. Дата повернення
Ви не банк і не встановлюєте жорстку дату повернення і відсотки за користування грошима, і вже тим більше не виставляєте штрафні санкції і не налічуєте пеню. Можна сказати, що такий кредит є звичайною усною домовленістю. Тим не менш, людина, яка бере у вас гроші, повинна знати про максимально швидке повернення. На жаль, люди постійно забувають про це. А ми деколи занадто сором'язливі, щоб попросити їх повернути ваші кровні.
2. Міжособистісні стосунки
Позичання грошей може глобально вплинути на відносини між друзями або членами сім'ї. Особливо, коли гроші стають першою і головною темою під час розмов. Такі дискусії можуть призвести до охолодження відносин та виникненню конфліктів, що явно нікому не піде на користь. З цієї причини заздалегідь обміркуйте питання про те, чи є ваш добрий жест в плані фінансової підтримки гарною ідеєю чи ні.
3. Неформальні зобов'язання
Кажуть, що боржники є рабами своїх кредиторів. Кредитор ніколи не забуває про свої гроші, тому боржник просто зобов'язаний пам'ятати, що навіть найближчий друг зажадає повернути власні кошти. До речі, "погана пам'ять" боржника є однією з найпоширеніших причин конфліктів між родичами і близькими людьми.
4. Часті запити
Як правило, ніхто не любить просити про допомогу, особливо коли мова заходить про фінанси. Однак, на жаль, є люди, які постійно використовують інших, особливо тих, хто відрізняється чуйністю і безвідмовністю, і регулярно займають у них гроші. У таких випадках ви повинні бути дуже обережні. Якщо хтось попросив у вас в борг більше трьох разів – навіть якщо ці борги повертаються через якийсь час – варто подумати, чи довіряти цій людині і займати їй в наступний раз.