У понеділок, 23 квітня, в Україні відзначають своє професійне свято психологи. Як відомо, іноді людині важко утримати тягар проблем на своїх плечах, і вона може втратити надію, віру в себе, а найголовніше — своє здоров'я. Уникнути цього нам допомагають мудрі поради досвідчених фахівців — психологів. Один з видатних психологів минулого століття Жан Піаже (Jean Piaget) передбачив, що в 21 столітті психологія стане однією з провідних наук.
Судячи з усього, його прогноз починає збуватися. Це висловлювання прозвучить ще більш знаково, якщо згадати, що офіційне визнання психологія отримала менше півтора століть тому.
Історія свята
У 1879 році німецький психолог Ст. Вундт відкрив у Лейпцигу першу лабораторію експериментальної психології. За минулий час психологія накопичила безліч унікальних фактів і даних, що показують, знання людини про самому собі змінюють її стан і почуття.
Психологію можна назвати наукою, що спостерігає за людиною через пізнання. В останні десятиліття активний розвиток отримав такий напрямок психології як політична психологія, яка досліджує і аналізує форми поведінки і психологію політичних діячів, включаючи перших осіб держави. У 1996 році створена Асоціація політичних психологів України, зразком якої послужила існує з 1978 року Міжнародна асоціація політичних психологів (International Society of Political Psychology, ISPP).
У новому тисячолітті професія психолога стає все більш популярною, в тому числі і в Україні. В будь-якій важкій ситуації ми звертаємося за допомогою до фахівців. Зазначимо, що кожен психолог, що консультує людей, бере на себе величезну відповідальність. Адже від його особистої майстерності і знань багато в чому залежить результат консультування, а значить і здоров'я, а часом і життя клієнта.